6 mniej znanych funkcji iPhone, które warto znać

IPhone to droga zabawka, która nie dorasta do pięt telefonom z Androidem? A może o czymś nie wiesz? Sprawdź 6 funkcji, które posiada iPhone 8 i przekonaj się, czy na pewno wiesz wszystko na temat jego możliwości.
iphone-8 6 mniej znanych funkcji iPhone, które warto znać

Full length portrait of carefree girl holding her mobile and communicating with smile and delight on couch at home. She is browsing information online and admiring free time in domestic atmosphere

#1 Ładowanie bezprzewodowe

Fani Apple doczekali się w końcu możliwości ładowania bezprzewodowego, z którego do tej pory korzystali użytkownicy telefonów z Androidem. IPhone 8 został wyposażony w standard Qi, dzięki czemu jego użytkownicy mogą zapomnieć o kablach i indukcyjnie dostarczać energię, której ich telefon potrzebuje do pracy.

#2 Szybkie ładowania

IPhone 8, podobnie jak iPhone X, co prawda wspierają szybkie ładowanie, ale w pudełku na próżno szukać odpowiedniego przewodu (USB-c-lightning). Gdy kupimy go sobie na własną rękę, możemy naładować połowę baterii w 30 minut. W ten sposób Android stracił jeden ze swoich głównych atutów ostatnich miesięcy.

#3 Facetime

To popularna alternatywa dla Skype’a i Vibera – oferuje rozmowy w trybie audio i video. Chociaż występowała już w iPhone’ach 4, spora część użytkowników z niej nie korzysta, a to błąd. Facetime charakteryzuje się stosunkowo niskim zużyciem transferu danych i dobrym połączeniem, nawet gdy nie dysponujemy szybkim połączeniem internetowym. Główna wada? Działa tylko na sprzęcie z iOS oraz komputerach Apple.

#4 Bluetooth 5.0

Zastosowanie najnowszego standardu Bluetooth to zmiana, której trudno szukać w reklamie nowych produktów Apple, co nie oznacza, że jest to zmiana trywialna. Standard 5.0 oferuje dwa razy większą przepustowość w stosunku do swojego poprzednika (do 100 m) oraz dwukrotnie większą prędkość transferu danych do (2 Mb/s). Dzięki tej zmianie możemy też przesłać znacznie więcej danych.

#5 Zastępowanie tekstu

Kilka przydatnych zmian przyniósł też nowy iOS. Jedną z ciekawych zmian jest opcja zastępowania tekstu (Dostępna w menu Ustawienia-Ogólne-Klawiatura-Zastąpienie tekstu). Działanie jest bardzo proste. Jeżeli często wpisujesz np. wyrażenia „Dzień dobry” i „Kraków”, możesz nauczyć telefon, że „dd” oznacza pierwszą, a „krk” drugą, a iPhone rozwinie te skróty za Ciebie.

#6 Dodawanie podpisu do pliku PDF

To kolejna ciekawa funkcja związana z system iOS. Chcąc odesłać podpisany PDF, należało kiedyś wydrukować skan, podpisać go i ponownie zeskanować. IPhone 8 skraca cały ten proces do zaledwie kilku sekund. Dzięki zapisaniu swojego podpisu w programie Mail, możemy zwyczajnie odebrać wiadomość w formacie PDF, wskazać podpis, który ma być dodany, oraz pokazać, gdzie należy go umieścić. Gotowe. Możesz już odesłać wiadomość zainteresowanej osobie.

Źródło: Notka PR

Przeczytaj również

Podstawy Cheat Engine – hackowanie gry flash... Podstawy Cheat Engine. Jak włamać się do gry flash - zmiana ilości złota, poziomu energii i innych parametrów w grach. Cheat Engine na przykładzie gry...
Zapisane hasła do sieci WiFi. Jak odczytać hasło d... Zapomniałeś hasła do sieci bezprzewodowej WiFi, z której kiedyś korzystałeś, lub nadal korzystasz? Zapisane hasła do sieci można bardzo łatwo znaleźć ...
Biznes na bonusach za doładowanie w Orange Free na... Zastanawiałem się na wyborem internetu mobilnego, z którego będę mógł skorzystać podczas wyjazdów w góry. Przeglądając dostępną ofertą zauważyłem, że ...
Nie odtwarza się wideo – sprawdź jak wyłączy... "Straciłeś połączenie z internetem, lub wyświetlanie wstrzymane jest przez oprogramowania blokujące reklamy. Wyłącz lub odinstaluj je, aby zobaczyć co...

One thought on “6 mniej znanych funkcji iPhone, które warto znać

  1. Dużo ciekawych funkcji, których wcześniej nie znałem , lub nie używałem , a na pewno każdą przetestuję, od kilku lat jestem posiadaczem tej marki telefonu i jestem zadowolony, nie zawiesza się, spełnia swoje zadanie w 100 procentach, cały czas ma iphone 6 i pewnie jeszcze z rok czy dwa mi posłuży zanim go zmienię. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.