Drupal Commerce a Magento – rozwiązania dla sklepów internetowych

Tworząc sklep internetowy stajemy przed możliwością wyboru wielu skryptów, które mają nam pomóc w prowadzeniu sklepu internetowego. W dzisiejszym artykule przedstawimy dwa najpopularniejsze rozwiązania, jakimi są Drupal Commerce oraz Magento.
maintenance-2422167_960_720 Drupal Commerce a Magento - rozwiązania dla sklepów internetowych

Magento

Magento jest jednym z bardziej popularnych skryptów służących do obsługi sklepu internetowego. Skrypt ten wykorzystywany jest głównie przy dużych sklepach, które mają w swoim asortymencie spore ilości produktów. Magento oparty jest o licencję Open Software License. Użytkownik ma do wyboru wersję darmową oraz wersję płatną, która jest jeszcze bardziej rozbudowana.

 

Zalety skryptu

 • Bardzo rozbudowana funkcjonalność

Magento słynie z tego, że jest środowiskiem otwartym dla programistów. Oferuje wręcz nieograniczone możliwości tworzenia oraz administracji sklepu internetowego. Posiada rozbudowane systemy analiz, raportowania, zarządzania produktami oraz systemami płatności. Twórcy oraz społeczność zdają sobie sprawę z tego, że każdy chce indywidualnie prowadzić sklep według swoich zasad, dlatego pod ręką mamy dostępnych pełno darmowych jak i płatnych modułów usprawniających działanie systemu.

 • Społeczność

Magento posiada bardzo rozbudowaną i aktywną społeczność. Użytkownik w każdej chwili ma dostęp do nieograniczonej ilości poradników, zapytań oraz informacji na temat skryptu.

 • Pozycjonowanie

Magento posiada bardzo duże możliwości optymalizacji kodu pod kątem SEO.

Wady skryptu

 • Wymagania

Magento służy do prowadzenia dużych sklepów internetowych, co wiąże się z instalacją wielu modułów i rozszerzeń. Przekłada się to na wymagania, jakie musi spełnić serwer, na którym będzie pracował skrypt. Z tego powodu lista firm hostingowych obsługujących Magento nie jest tak pokaźna.

 • Skomplikowana obsługa

Administracja skryptu nie należy do rzeczy prostych. Magento nie jest systemem user-friendly, co oznacza, że nie każda początkująca osoba sobie z nim poradzi. Zapoznanie się ze wszystkimi funkcjonalnościami skryptu wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, a czasami nawet wykupienia kursu u kogoś, kto zna ten system bardzo dobrze.

 

Drupal Commerce

Drupal Commerce to połączenie popularnego systemu CMS Drupal oraz rozwiązania e-commerce. Tak jak w przypadku Magneto jest on oparty o licencję Open Source, co z pewnością docenią programiści. Drupal Commerce jest w całości zintegrowany z Drupal CMS wykorzystując cały jego potencjał.

 

Zalety skryptu

 • Intuicyjny interfejs

Drupal posiada bardzo przyjazny użytkownikowi interfejs oraz panel administracyjny, który można dowolnie edytować. Każdy sprzedawca z pewnością to doceni.

 • Bezpieczeństwo

Drupal Commerce zbudowany został w oparciu o 7 wersję Drupala, czyli tą samą, na której postawione są największe strony internetowe na świecie (Biały Dom, NASA, Harvard). Z tej racji możemy być pewni, że bezpieczeństwo jest stawiane na pierwszym miejscu.

 • Połączenie z innymi systemami zewnętrznymi

Drupal Commerce może być połączony z innymi systemami, które usprawnią działanie całego systemy oraz sklepu internetowego.

 • System ról

Prowadząc sklep ze sporą ilością produktów ciężko o to, aby o wszystkie elementy dbała jedna osoba. Drupal Commerce oferuje system ról, w którym mamy możliwość nadania odpowiednich uprawnień pracownikom swojego sklepu.

Wady skryptu

 • Modyfikacja

Tak jak w przypadku Magento ten skrypt nie jest przyjazny początkującym użytkownikom. Wymaga on chociażby podstawowej wiedzy programistycznej, aby móc korzystać ze wszystkich jego możliwości.

 • Wydajność

To największa wada tego systemu. Sklep internetowy generujący duży ruch będzie bardzo obciążał Drupala. Jest to skutkiem dużych możliwości jakie skrypt daje użytkownikowi. Istnieją wtyczki, które wpływają na mniejsze obciążenie serwera.

Nie wiesz czy dla Twojego sklepu internetowego bardziej odpowiedni będzie Magento lub Drupal Commerce? Dowiedz się więcej na: https://smartbees.pl/uslugi/sklepy-internetowe.

Źródło: Notka PR,

23 thoughts on “Drupal Commerce a Magento – rozwiązania dla sklepów internetowych

 1. Magento wydaje się o niebo lepszy. Kiedyś korzystałem z presty ale nie mogłem jej zdzierżyć po jakimś czasie. Magento za to jest w miarę przejrzysty i nawet osoba nie obeznana w temacie w krótkim czasie się go nauczy 🙂

 2. Również korzystam z magneto i jestem bardzo zadowolony. O drugim rozwiązaniu również słyszałem, lecz nie miałem okazji przetestować. Jak zwykle świetny wpis, pozdrawiam:)

 3. Ostatnio postanowiłem założyć sklep internetowy mojej lokalnej jednostki i również skorzystaliśmy z Magneto. Nie narzekam. Wręcz polecam. Oczywiście nie do każdego sklepu będzie pasować. Wpis klasycznie świetny! 🙂

 4. Bardzo dobry wpis i zgadzam się z wami. Magneto jest najlepszy w tej kategorii internetu. Według mnie dla mniejszych sklepów też się sprawdzi. Kwestia jak kto co użytkuje i na ile się zna 😉

 5. Kasztanowy says:

  A własnie na jednym forów ktoś pytał jaki program, system pod prowadzneie sklepu, więc z chęcią przytoczę ten artykuł, co prawda chodziło o niewielki sklep ale jednak, ogólnie to miło się czyta , praktycznie. Byłbym wdzięczny za wszelkie porady , jakies blogi, czy magazyny typu social media manager, bo szukam więcej informacji wokół e commerce !:)

 6. Pomimo wielu wad i zalet tego systemu internetowego dla sklepów, moim zdaniem jest to fajna alternatywa na przyszłość. Każdy produkt posiada wiele wad, jest to nieuniknione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.