Gra w stylu Walking Dead za niecałe 5 złotych. Czyli o DeadLight dostępnym w Humble Bundle.

W nowej odsłonie Humble Bundle doczekaliśmy się kolejnych ciekawych gier komputerowych, które możemy kupić za niemal dowolną kwotę (czyt. co łaska). Na uznanie zasługuje gra DeadLight, którą zdecydowałem się kupić i w tym krótkim artykule chciałbym Wam opisać. Gra w stylu Walking Dead za 1 dolara, czyli o tym gdzie dostać tanio świetną grę i jak wgrać spolszczenie do DeadLight.

Humble Bundle – kupuj gry za grosze !

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji dowiedzieć się czym są akcje Humble Bundle, krótko przedstawię ich idee. Humble Bundle to seria pakietów gier komputerowych, które zmieniają się co pewien czas, a które możemy nabyć za kwotę od 1 dolara do właściwie dowolnej kwoty. To kupujący podejmuje decyzje ile jest w stanie wydać za prezentowane gry komputerowe (Pay What you Want). W dodatku mamy możliwość określenia gdzie mają trafić pieniądze tzn. na cele charytatywne, dla producentów, lub twórców serwisu Humble Bundle.

Humble-Jumbo-Bundle-2-pay-what-you-want-and-help-charity-www_humblebundle_com-300x165 Gra w stylu Walking Dead za niecałe 5 złotych. Czyli o DeadLight dostępnym w Humble Bundle.O samym serwisie Humble Bundle i sposobie kupowania gier postaram się napisać osobny artykuł, dlatego teraz nie będę się za bardzo rozwodził na ten temat.

Uwaga! Niektóre gry są oznaczone pewną kwotą – dopiero wpłacając określoną liczbę pieniędzy uzyskamy do nich dostęp. Na przykład na powyższym obrazku serię Age of Empires otrzymamy, gdy wpłacimy w tej chwili przynajmniej 15 dolarów (jest to gra ekstra, którą możemy otrzymać razem z wyświetlonymi grami).

Gra w stylu Walking Dead, czyli DeadLight po polsku !

Jedną z gier dostępnych w bieżącej akcji Humble Bundle, na którą zwróciłem szczególną uwagę jest DeadLight.

deadlight-gra-za-mniej-niz-5-zlotych-300x164 Gra w stylu Walking Dead za niecałe 5 złotych. Czyli o DeadLight dostępnym w Humble Bundle.DeadLight to naprawdę klimatyczna gra zręcznościowa, w której przenosimy się do wyniszczonego świata ogarniętego tajemniczą chorobą. Napisałem klimatyczna, ponieważ gra naprawdę ma swój urok – począwszy od post-apokaliptycznej szaty graficznej, po muzykę, a skończywszy na fabule.

deadlight-fabula-300x167 Gra w stylu Walking Dead za niecałe 5 złotych. Czyli o DeadLight dostępnym w Humble Bundle.No dobrze, ale wróćmy do samej gry, a dokładniej głównego bohatera jakim jest Randal Wayne. Randal Wayne to postać, w którą przyjdzie nam się wcielić, a dokładniej osoba, którą nękają dziwne przebłyski pamięci. Bohater od dłuższego czasu miewa ten sam sen, w którym próbuje dostać się do własnego mieszkania, jednak za każdym razem, gdy próbuje otworzyć drzwi budzi się.

Wraz z postępem w grze, dowiadujemy się, co kryje się za tajemniczymi drzwiami mieszkania naszego bohatera i dlaczego ten sen tak głęboko utkwił w jego pamięci.

Akcja gry rozpoczyna się gdzieś w okolicach wybrzeży Stanów Zjednoczonych, w momencie gdy nasz bohater pomaga przyjaciołom wydostać się z budynku, do którego chcą wedrzeć się zarażeni. Oczywiście jak przystało na bohatera sam wpada w pułapkę, a przyjaciół wysyła do schronu, gdzie będą mogli bezpiecznie poczekać na jego powrót.

deadlight-gra-w-stylu-walking-dead-300x165 Gra w stylu Walking Dead za niecałe 5 złotych. Czyli o DeadLight dostępnym w Humble Bundle.Randal Wayne za główny cel swojej podróży stawia odnalezienie rodziny – żony, oraz córki. To właśnie wspomnienia o najbliższych przychodzą do niego każdej nocy – sny, które nie mają zakończenia.

DeadLight łączy elementy z gier zręcznościowych i logicznych. W czasie przemierzania kolejnych lokacji w grze, przyjdzie nam zmierzyć się z dziesiątkami logicznych wyzwań – zwłaszcza u pewnego starca (pseudonim „Szczur”), który zaszył się w kanałach pod miastem i zbudował prawdziwą fortecę, która ma go chronić przed zmarłymi, oraz żywymi.

tanie-gry-deadlight-300x163 Gra w stylu Walking Dead za niecałe 5 złotych. Czyli o DeadLight dostępnym w Humble Bundle.DeadLight nie pozwoli nam na zabijanie wszystkiego co się rusza – grając w ten sposób, szybko przekonamy się, że nie ma to większego sensu, a my po raz kolejny musimy zaczynać rozdział od początku. Do dyspozycji gracza zostało oddanych kilka rodzajów broni tj. strzelba, pistolet, topór, a nawet proca. Liczba naboi jest ograniczona i każdy wystrzelony pocisk, ma swoje konsekwencje w postaci „hałasu”, który sprowadzi do nas kolejnych zarażonych.

deadlight-300x164 Gra w stylu Walking Dead za niecałe 5 złotych. Czyli o DeadLight dostępnym w Humble Bundle.Grę DeadLight mogę naprawdę polecić ! W cenie około 3 złotych (bo tyle minimum musimy wydać na jej zakup – 1 dolara) dostajemy klimatyczną grę, z ciekawą fabułą i szatą graficzną w stylu Limbo.

Na koniec zapomniałbym wspomnieć o spolszczeniu do gry, które możemy pobrać stąd.

A jeżeli graliście już w tę grę to podzielcie się spostrzeżeniami w komentarzach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.