Ile kosztuje reklama na stronach interenetowych? Ceny reklam na popularnych stronach www.

Chciałbyś wykupić reklamę na popularnym portalu, lub serwisie internetowym, ale nie wiesz ile będziesz musiał zapłacić? Ujawniam ceny reklam na popularnych stronach internetowych! Zobacz ile kosztuje reklama na Onet, Wykop, Nokaut, Chip, Focus, czy Polityka. Czyli o cenach reklam w internecie….

reklama-w-internecie1-300x224 Ile kosztuje reklama na stronach interenetowych? Ceny reklam na popularnych stronach www.Źródło: flickr, Governor Macquarie

Rodzaje reklam w internecie

Chcąc zareklamować swój produkt w internecie, lub pozycjonować stronę internetową z pewnością staniesz przed wyborem zakupu powierzchni reklamowej. Nie będę tutaj pisał o formach reklamowych ponieważ te mogą być naprawdę bardzo różne począwszy od bannerów, po artykuły sponsorowane i proste linki tekstowe.

Bardziej interesująca z punktu widzenia kupującego jest forma rozliczenia reklamy internetowej – a tutaj również mamy kilka modeli. Do najpopularniejszych form reklamy internetowej zaliczamy:

 • CPM (ang. cost per mile) – cena ustalana jest na podstawie każdych 1000 wyświetleń reklamy na stronie internetowej. W przypadku wyboru reklamy CPM nie liczy się ilość kliknięć, ale ilość odsłon, dlatego jest ona stosunkowo rzadko wybierana przez reklamodawców.
 • CPC (ang. cost per click) – reklamodawca płaci za każde kliknięcie w format reklamowy (banner/link).
 • CPL (ang. cost per lead) – prowizja naliczana jest za każdy prawidłowo wypełniony formularz rejestracyjny, lub za pozyskanie kontaktu w ten czy inny sposób. Jest to jedna z częściej wybieranych form reklamy internetowej, ze względu na wysoką efektywność.
 • CPA (ang. cost per action) – reklamodawca płaci za wykonanie przez użytkownika określonej akcji na stronie internetowej np. kliknięcie przycisku Lubię To na Facebooku, lub przeczytanie artykułu.
 • CPS (ang. cost per sale) – płatność za sprzedaż – reklamodawca płaci za udaną sprzedaż określonego produktu. Jest to najlepsza z możliwych form reklamowych, ale również najmniej efektywna, a co za tym idzie obarczona wysoką prowizją.

Istnieje również reklama płatna niezależnie od liczby wyświetleń, oraz kliknięć – prowizja pobierana jest z góry za określony czas emisji reklamy na wybranej stronie internetowej. Z punktu widzenia reklamodawcy najlepszą opcją reklamy jest CPS, jednak najpopularniejszą wśród wydawców jest forma reklamy CPC, oraz CPM.

Cena reklamy w internecie

Na większości stron internetowych można spotkać podobne stawki CPM, oraz CPC. Zazwyczaj koszt zakupu reklamy CPM kosztuje od 50 – 60 złotych – ta forma reklamy wygasa w momencie, gdy zostanie wyświetlona 1000 razy. Z kolei za reklamę płatną za kliknięcia CPC przyjdzie nam zapłacić od 5 – 30 groszy za każde kliknięcie. Ciekawe zestawienie stron internetowych, które oferują miejsce reklamowe znajdziemy na stronie: http://www.adtaily.pl/marketplace.html

reklama-w-internecie-237x300 Ile kosztuje reklama na stronach interenetowych? Ceny reklam na popularnych stronach www.Źródło: Źródło: Znajdziemy tam na przykład informację o tym, że koszt wykupienia niewielkiej powierzchni reklamowej (boks Adtaily) w serwisie Kozaczek.pl kosztuje 240 złotych za 4 dni emisji. W tym czasie nasza reklama powinna uzyskać ponad 1,7 mln odsłon. Z kolei cena za dzień emisji reklamy na forum Gazety.pl będzie nas kosztował ponad 6 złotych.

Oczywiście są to niewielkie boksy reklamowe – jeżeli ktoś miał do czynienia z Adtaily to wie, że reklama tego typu ma wymiary 125×125.

Reklama na popularnych stronach internetowych – cennik

No dobrze, ale skupmy się na bardziej popularnych serwisach internetowych i reklamie o większym formacie. Weźmy pod lupę jeden z najpopularniejszych serwisów informacyjnych jakim jest Onet.

W oficjalnym cenniku, który możemy znaleźć min. tutaj, przeczytamy że za wyświetlenie billboardu na głównej stronie Onetu życzą sobie 50 złotych za 1000 odsłon. Wydaje się stosunkowo mało jak na tak popularny serwis …. niestety nie ma tak różowo. Jeżeli zamierzacie wykupić reklamę CPM na Onecie to pamiętajcie, że zniknie ona tak szybko jak się pojawiła. Serwis codziennie odwiedza masa liczba osób – jestem przekonany, że 1000 odsłon reklamy będzie zrealizowane w kilka minut.

A co tam zaszalejemy i wykupimy stałą reklamę na Onecie (niezależną od CPM i CPC) na 1 dzień emisji – ta przyjemność będzie nas kosztowała od 50 do 180 tysięcy złotych (w zależności od wybranej sekcji) ! Pocieszeniem może być fakt, że w weekendy dają zniżki 30% 😀

Ile kosztuje reklama w gazecie ?

Wyjdźmy jednak na chwilę z internetu i przejdźmy do wydania papierowego popularnego magazynu o grach komputerowych CD Action. Reklama na pół strony w miesięczniku CD Action będzie nas kosztowała około 17 000 złotych, dużo droższa jest reklama na okładce pisma to koszt rzędu ponad 50 000 złotych. Taniej natomiast możemy wykupić reklamę na forum CD Action – koszt zakupu artykułu sponsorowanego wynosi około 5 000 zł.

Radio Zet, Nokaut, Focus, Chip, Polityka – zobacz ile chcą za reklamę !

Na jednej ze stron agencji reklamowych natrafiłem na interesujący cennik pokazujący jak kształtują się ceny reklamy w popularnych serwisach internetowych. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę, że agencje tego typu życzą sobie niemałych prowizji, które często wynoszą nawet 30%.

I tak większość serwisów o dużym ruchu (100 tysięcy UU w skali miesiąca i więcej) życzy sobie za publikację artykułu sponsorowanego około 10 000 złotych.

Na przykład reklama typu Product Placement w serwisie Nokaut na stronie głównej kosztuje 13 000 złotych, za tydzień czasu emisji. Z kolei Screnning ROS (wyświetlenie tła produktu na stronie i jednoczesna emisja reklam typu billboard) w serwisie Polityka za tydzień czasu będzie nas kosztowała około 132 tysięcy złotych ! Warto dodać, że serwis Polityka notuje ponad 300 tysięcy UU/mc i ponad 3mln odsłon. Za podobną reklamę w serwisie Chip.pl zapłacimy 150 tysięcy złotych….

A na Wykopie ile zapłacimy za reklamę ?

Niewielka reklama w serwisie Wykop znajdująca się na samej górze serwisu może nas kosztować 50 złotych za dzień emisji. Przynajmniej taka cena podana jest w markecie dostępnym w serwisie – jest tylko jedno małe ale….

reklama-wykop-300x103 Ile kosztuje reklama na stronach interenetowych? Ceny reklam na popularnych stronach www.Źródło: Źródło: Jeżeli w ciągu tego samego dnia znajdą się inne osoby, które również wykupią reklamę to czas emisji dzielony jest proporcjonalnie do zaproponowanej kwoty. A więc jeżeli przykładowo zakupimy reklamę za 50 złotych, i znajdą się jeszcze 2 inne osoby, które kupią reklamę za 50 i 150 złotych, to nasza reklama będzie stanowiła 20% wyświetleń.

Rozwiązanie całkiem dobre, ale trzeba mieć to na uwadze….

Jak sami widzicie reklama w internecie nie jest tania i raczej przeciętny użytkownik nie będzie w stanie wykupić sobie reklamy widocznej dłuższy czas w popularnych serwisach internetowych.

50 thoughts on “Ile kosztuje reklama na stronach interenetowych? Ceny reklam na popularnych stronach www.

  • Zrobić stronę to jedno, a wypozycjonować ją, dodawać świeże wartościowe materiał i przyciągnąć ludzi to drugie. Co z tego, że zrobisz stronę jak nikt nie będzie chciał na nią wejść?

  • Chyba nie wiesz co piszesz 🙂 Zrobienie strony to jedno ale najważniejsze jest, aby ta strona była wartościowa i jakoś zaistniała w internecie 🙂 żeby udostępnić reklamę trzeba najpierw mieć ją komu pokazać 🙂

 1. Nocny Marek says:

  Ostatnio szukałam podobnych informacji w necie i trafiłam na taki darmowy poradnik- http://guide.zapizap.com/informacja-o-poradniku/ Co prawda dotyczy on konkretnej branży- turystycznej, ale te wskazówki dotyczą ogólnie biznesu, także warto poczytać. Ja sobie uświadomiłam ile błędów popełniłam na początku, ale na szczęście teraz wiem w czym rzecz i widzę efekty.

  • Jupa says:

   Całkiem ciekawy ten poradnik. Rzadko otwieram podsyłane linki, ale tym razem jednak warto było, bo sporo się dowiedziałam, także dzięki. Artykuł oczywiście też bardzo pomocny.

 2. Marlena says:

  jestem zwykłym szarakiem bez koneksji rodzinnych , biznesowych , w polityce i w mediach . Chciałbym otworzyć i zarejestrować własny portal , pozyskiwać wielu czytelników i ściągać wielkich reklamodawców tak jak to robią wielkie media i tym sposobem zarabiać kupę szmalu , niektóre treści kodować i sprzedawać za opłatę tak jak to robią gazety w sieci itp.
  Moim jedynym wkładem jest ogromna pomysłowość i kreatywność , ile potrzebuję kasy na start i czy jest sens w to wchodzić , inwestować jakąś kasę ? Czy konkurencja w mediach i biznesie mnie nie połknie na starcie albo po jakimś czasie? A ja zostanę z długami?

 3. Ech, niektóre z tych cen to jakaś masakra :). A koniec końców twoja reklama jest jedną z 7-10 na stronie :). No i jeszcze trzeba ze 20% UU odjąć, bo blokują reklamy 🙂

 4. Nie wiem czy znajdziesz takie zagadanienie, ale pewnie google przyjdzie Ci z pomocą 😀 jak zawsze zresztą może spróbuj poszukać czegoś na inną frazę?

 5. Witam.
  Jestem trochę zielony w temacie.
  Czy reklama turystuczna na forum turystycznym danego miasta ma sens? Prowadzę pensjonat, i zaoferowano mi reklamę za 100 zł. miesięcznie, i ona ma być wyświetlana pod rozmowami na forum. Czy warto w to wchodzić ?

 6. ZARABIAMY says:

  Firma zamierza rozpocząć pracę od początku września.
  Trzeba będzie przeglądać reklamy i prawdopodobnie pisać komentarze, ale o komentarzach jeszcze nie jest dokładnie wiadomo. Reklamy będzie trzeba oglądać od początku do końca (tylko reklamy, oglądanie wideo nieobowiązkowe) W chwili obecnej oglądać wideo nie jest możliwe, oczekujemy startu. Będą dane 10 godzin w tygodniu.
  Opłata – do 25$ za godzinę, zależy w jakiej części świata sie znachodzisz. Najwięcej bedą zarabiali w Ameryce. Najmniejsza opłata jakoby 10$/h ale to musi być w takich państwach ja Filipiny itd. w Europie bedzie chyba coś między.
  Będą dane 10 godzin w tydzień, więc w dzień około 2 godzin pracy. Jak już pisałem w ogłoszeniu, jest to na przykładzie youtub`a, reklamy po 20-40 sekund przed videem.
  Pieniądze będą przeprowadzane na Paypala.
  Zarobione pieniądze można będzie wypuskać w sklepach online lub przesłać do systemu PayPal lub Payza itd, jeżeli rozumiesz po angielsku możesz wszystko przeczytać w liście, o którym już powiedziałem. Zapraszam SPRAWDŹCIE SAMI!!!!
  MateuszPrzygoda.THWglobal.com

 7. Jeszcze można też zainwestować w artykuły sponsorowane na blogach powiązanych tematycznie z naszą stroną. Z doświadczenia wiem, że mają one wysoką stopę zwrotu.

 8. Trzeba pamiętać, że wiele oficjalnych stawek jest zawyżanych – reklamobiorcy specjalnie zawyżają stawki, żeby potem w trakcie negocjacji skończyć na zadowalającym pułapie.
  To samo jest w AdWords – sugerowana stawka za kliknięcie to 5zł, kiedy swobodnie można ją czasem obniżyć do 1,50zł.

 9. KamilaK says:

  Jeśli interesuje was reklama, koniecznie zajrzyjcie na targi RemaDays 15 lutego w Ptak Warsaw Expo. Już teraz można się zgłaszać do konkursów, np. Gifts of the Year. Więcej szczegółów odnośnie konkursów i możliwościach głosowania na http://www.remadays.com.

 10. Anonim says:

  Pracuje w pewnej spolce, pod koniec roku mielismy nadwyzke budzetu wiec zeby ograniczyc podatek ktory wynosilby bardzo duzo, zarzad kazal mi sie pozbyc pienienidzy. wiec musialem szybko wydac wiiiiielkie sumy pieniedzy stad na wp interia onecie mzoecie widziec reklamy w tle z moim produktem znacszej spolki po 180 tys za dzien zeby szybko pozbyc sie nadmiaru kasy a w ksiegach wpisac wydatek inwestycja na reklame/. kumacie? musialem wywalic prawie 2 miiony zlotych na te reklamy i oplacalo sie bo podatek zostal u nas a z reklam sa klienci generujacy duzo wieskzy zysk w 1 kwaratle roku niz te 2 banki wydane na reklame. wiec to dla zwyklych ludzi kosmiczna kasa. ale dla milionowych spolek, zaden pieniadz

 11. Zastanawiam się nad płatną reklamą mojego serwisu telefonów komórkowych http://www.eringking.pl. Strona dopiero powstała i nie jestem przekonany jak bardzo dużym zainteresowaniem będzie się cieszyć. Pytanie czy płatna reklama przyciąga faktycznie klientów, którzy szukają naprawy uszkodzonego telefonu np. wymiany szybki lub wyświetlacza.

 12. Publikujemy pozytywne treści marketingowe na temat Twojej firmy, usług lub produktów.
  Publikujemy artykuły opisujące firmy, produkty, usługi lub wydarzenia.

  Udostępniamy miejsca na stronach internetowych, portalach oraz stronach firmowych w celu publikacji artykułów promujących Twoją firmę. Wszystkie serwisy charakteryzacją się naturalnym ruchem i dobrymi parametrami marketingowymi – a to wszystko w niskich zryczałtowanych cenach.
  Zapraszamy BizPress.pl

 13. Ja ze swojej strony polecam artykuły sponsorowane na sprawdzonych serwisach, które posiadają ciekawe statystyki SEO i wysoki ruch organiczny. Zgromadziłem ciekawą ofertę od ponad 200 serwisów. Oferta lepsza od „LinkHouse” i Whitepress. Zapraszam 🙂

 14. Ceny reklam są stronach są bardzo zróżnicowane. Dużo zależy od formy reklamy jaką chcemy przyjąć: baner, link czy artykuł sponsorowany, oraz od popularności danej strony internetowej.

 15. ola says:

  dlaczego nikt nie pisze o rekalmie papierowej?w Polsce to tania sprawa, katalogi rozniesie poczta.Ludzie lubieja poczytac gazetki przy kawce, a jesli to ich zainteresuje, wloza gazetke do szuflady na potem.Mysle ze to moze pomoc bardzo.

 16. Stworzyć stronę to jedno. Pozycjonowanie jest coraz droższe z powodu konkurencji, a ruch organiczny jest jednym z czynników wpływających na cenę reklamy na takiej stronie. Gdyby to było takie proste, to każdy bez problemu by to robił i zarabiał mnóstwo pieniędzy 🙂

 17. Stworzenie stron jest proste, ale żeby jeszcze miała odpowiednio duży ruch i te reklamy faktycznie kosztowały to już niemała sztuka. Z jednej strony dobre pozycjonowanie, kampania ads też by się sprawdziła, do tego social media, a oczywiście najważniejsze w tym wszystkim co pomysł i dobrze prowadzony content.

 18. Przemysław Biernacki says:

  Nazywam się Przemysław Biernacki z imienia i nazwiska. Pochodzę z Polski, ale obecnie pracuję i mieszkam w Szwecji, chcę użyć tego medium, aby ostrzec wszystkich poszukujących pożyczki, aby byli bardzo ostrożni, ponieważ wszędzie jest oszustwo. Kilka miesięcy temu byłem napięty finansowo, a z powodu mojej desperacji zostałem oszukany przez kilku internetowych pożyczkodawców. Prawie straciłem nadzieję, dopóki mój przyjaciel nie skierował mnie do bardzo wiarygodnego pożyczkodawcy, firmy pożyczkowej Mariusza Jankowskiego, który bez żadnego stresu pożyczył mi niezabezpieczoną pożyczkę w wysokości 55 ,EUR w ciągu 48 godzin. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, po prostu skontaktuj się z nim teraz przez e-mail: jankowskimariusz999@gmail.com Używam tego medium, aby ostrzec wszystkich poszukujących pożyczki z powodu piekła, które przeszedłem w rękach tych nieuczciwych pożyczkodawców, dziękuję.

 19. hans service says:

  Chcę wycenić pożyczkę, jeśli potrzebujesz pilnie pożyczki, bez opłat przed spłatą, unikaj oszustw ze strony fałszywych pożyczkodawców i złóż wniosek za pośrednictwem prawdziwej firmy pożyczkowej HANS SERVICE.
  Nasze oferty pomocy finansowej skierowane są do wszystkich, którzy potrzebują kredytu na rozpoczęcie działalności lub sfinansowania projektu, a także do tych, którzy nie mają środków na budowę lub opłacenie domu. Nasza kwota waha się od 5 000 zł do 358 000 zł. E-MAIL: hansfiancialservice@gmail.com
  nasza firma chciała skorzystać z okazji, aby powitać klienta, a także za miniony miesiąc wśród naszych lojalnych klientów, dziękując im za zaufanie.

 20. perri says:

  Jesteś przedsiębiorcą, deweloperem, rolnikiem, winiarzem, hodowcą, skupem kredytów, hotelarzem, handlowcem lub innym, który ma duży projekt i potrzebuje inwestycji lub pożyczek na zwiększenie kapitału firm, dotacja do 1 000 000 €
  E-mail: martynakaczor09@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.