Jak wybrać komputer poleasingowy?

Kompletując nowy zestaw komputerowy musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych, lub okrojoną specyfikacją. Wybór tańszej karty graficznej, lub mniej wydajnego procesora będzie rzutował na późniejszy komfort użytkowania. Istnieje rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić kilkaset złotych i cieszyć się wydajnym sprzętem komputerowym. Większość dużych przedsiębiorstw wymienia sprzęt komputerowy na nowy po kilku latach, tak, aby lepiej spełniał swoje potrzeby, a obecny sprzedawany jest jako sprzęt poleasingowy.

komputery-1024x683 Jak wybrać komputer poleasingowy?

Komputery poleasingowe to nic innego jak używany sprzęt, który został odkupiony od firm. Jest to sprawny sprzęt, który w dalszym ciągu nadaje się do użytku, ale ze względu na politykę firmy został zastąpiony nowym. Decydując się na zakup poleasingowego zestawu komputerowego możemy stać się posiadaczami kilkuletniego sprzętu za ułamek tego, co musielibyśmy wydać decydując się na wybór nowych podzespołów. Trzeba mieć na uwadze fakt, że jest to sprzęt używany, dlatego może nosić niewielkie ślady użytkowania, które nie powinny przeszkadzać w dalszej eksploatacji.

Decydując się na wybór komputera poleasingowego warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • Pamięć RAM – im więcej pamięci tym szybszy dostęp do danych, dlatego warto zdecydować się na zestaw z minimum 4GB pamięci RAM
 • Dysk – przechowuje wszystkie niezbędne dane na komputerze tj. filmy, muzykę, zdjęcia i dokumenty. Warto zwrócić uwagę na jego pojemność i prędkość – dużą popularnością cieszą się dyski SSD zapewniające natychmiastowy dostęp do danych
 • Procesor – nazywany również sercem komputera. To od wydajności procesora w dużej mierze zależy szybkość wykonywanych operacji, dlatego warto zwrócić uwagę na ten element wyposażenia.
 • Karta graficzna – w wielu sytuacjach do codziennej pracy wystarczy zintegrowany układ graficzny. Dla osób, które zamierzają wykorzystywać komputer również do zabawy warto zaopatrzyć się w wydajny dedykowany układ graficzny.

Przykładowy zestaw poleasingowy, który sprawdzi się zarówno w domu, oraz biurze:

komputer-1024x507 Jak wybrać komputer poleasingowy?

Dell Optiplex, to zestaw składa się z wydajnego procesora marki Intel Core i7, a także wystarczającej pamięci 8GB DDR4 – to połączenie zapewni nam komfortowe warunki pracy. Znajdziemy tutaj dysk twardy HDD o pojemności 250GB, oraz zintegrowany układ graficzny. Warto wspomnieć, że komputer posiada najnowszy system operacyjny Windows 10, oraz objęty jest 12 miesięczną gwarancją.

Więcej na stronie: https://www.vedion.pl/pl/menu/pc-926.html

7 thoughts on “Jak wybrać komputer poleasingowy?

 1. Daria says:

  Witam, ja również jestem w trakcie kompletowania nowego komputera, dlatego cieszę się, że trafiłam na tego bloga. Można znaleźć na nim naprawdę wiele przydanych informacji. Z chęcią przeczytałabym również jakiś wpis o kartach graficznych NVIDIA ponieważ zastanawiam się czy są warte inwestycji.

 2. Według mnie zakup sprzętu poleasingowego jest świetnym wyborem, gdy chcemy trochę zaoszczędzić, ale nie rezygnować z dobrej jakości. Sama za niedługo mam zamiar wymienić swój laptop na nowy i raczej znowu zdecyduję się na zakup jakiegoś modelu poleasingowego. Nie przeszkadzają mi niewielkie ślady użytkowania – dla mnie ważne jest to, że sprzęt jest sprawny i w dobrej cenie! 🙂

 3. Wybór nowego sprzętu nigdy nie jest prosty, dlatego warto się nad taką decyzją dobrze zastanowić. Ja też niedawno kupiłam kilka nowych rzeczy do mojego biura i na początku miałam mały problem z podłączeniem telefonu stacjonarnego do routera, ale na szczęście w końcu się udało.

 4. Bardzo się cieszę, że trafiłam na ten wpis, ponieważ jestem w trakcie poszukiwania monitora poleasingowego do mojego domowego biura. Do niedawna jeszcze w ogóle nie wiedziałam czym się kierować przy wyborze takiego sprzętu. Dzięki za wyjaśnienie!

 5. To świetny pomysł, aby rozważyć zakup sprzętu poleasingowego przy kompletowaniu nowego zestawu komputerowego. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, ale także uzyskać wydajny sprzęt, który spełni oczekiwania nawet wymagających użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.