Jak wybrać telefon dla firmy i biznesu?

Telefon biznesowy to obecnie podstawa dobrze działającej firmy. Dzięki niemu łatwo można nawiązać kontakt z klientami. Warto więc zastanowić się nad zakupem biznesowego smartfona, który usprawni pracę i pozwoli na prężny rozwój naszego przedsiębiorstwa. Wybrać BlackBerry czy coś tańszego?
jak-wybrac-telefon-dla-firmy-i-biznesu1 Jak wybrać telefon dla firmy i biznesu?

Coś więcej niż smartfon – BlackBerry

Telefon to obok komputera, obecnie najważniejsze narzędzie wykorzystywane przy rozwijaniu własnego przedsiębiorstwa. Oprócz kontaktu z klientami i współpracownikami umożliwia on prowadzenie terminarza i kontrolowanie bieżących projektów. W niektórych przypadkach odpowiedni telefon może zastąpić również komputer lub tablet używany do prezentowania danych.

Nowoczesne oprogramowanie pozwala również na zainstalowanie wielu dostosowanych do prowadzonej przez nas działalności narzędzi. Wymienić warto choćby program do fakturowania, system bankowości, czy narzędzia do notowania i przechowywania plików w chmurze. Mnogość modeli pozwala na wybór dopasowany do naszych możliwości finansowych – doskonale do tych zadań sprawdza się model BlackBerry.

jak-wybrac-telefon-dla-firmy-i-biznesu3 Jak wybrać telefon dla firmy i biznesu?

Nie tylko BlackBerry. Cechy dobrego telefonu dla przedsiębiorstwa

BlackBerry jest rzeczywiście godny polecenia, jeśli jednak wybierzemy coś innego, zawsze zwracajmy uwagę na kilka najistotniejszych kwestii.

Cechą urządzenia dedykowanego dla naszego biznesu na pewno będzie wielkość ekranu. Im większa, tym lepsza funkcjonalność naszego urządzenia, które z powodzeniem może zastępować laptop i służyć do wygodnego prezentowania informacji wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. Ważnym parametrem jest również moc obliczeniowa, której odpowiednia wartość zapewni nam płynność pracy i pozwoli na uniknięcie zbędnych przestojów. Dobrze, gdy oprócz tego nasz biznesowy smartfon może poszczycić się eleganckim wyglądem.

Dlaczego? Bo jest on ważnym elementem naszej prezencji i pozwoli wywrzeć dobre wrażenie zarówno na klientach, jak i naszych biznesowych partnerach. Wyżej niż estetyka, może być ceniona funkcjonalność – ważna, szczególnie gdy pracujemy w terenie. Wtedy najlepiej jest wybrać telefon z wytrzymałą obudową odporną na wstrząsy i zabrudzenia. Jeśli nasza praca ma charakter stacjonarny, cennym atutem stanie się z kolei możliwość współpracy telefonu z posiadanym sprzętem biurowym.

jak-wybrac-telefon-dla-firmy-i-biznesu2 Jak wybrać telefon dla firmy i biznesu?

Nowoczesne rozwiązania kluczem sukcesu

Dla osób, które lubią trzymać rękę na pulsie nawet po wyjściu z pracy, doskonałym rozwiązaniem będzie smartfon dual sim. Dzięki niemu w jednym telefonie znajdzie się miejsce zarówno na kartę służbową, jak i prywatną. Taka funkcja pozwala na obsługę dwóch numerów z jednego urządzenia, co znacznie ułatwia organizację pracy.

Warto również za pomocą urządzenia zagwarantować sobie dobry dostęp do sieci bezprzewodowej i aplikacji, dopasowanych do naszego rodzaju pracy. Ważną kwestią jest też ochrona danych – obecnie smartfony biznesowe mogą być wyposażone w czytniki linii papilarnych lub inne zabezpieczenia gwarantujące bezpieczeństwo zawartych w telefonie informacji. Należy o tym pamiętać, by uczynić swoją pracę nie tylko komfortową, ale i bezpieczną.

Źródło: Notka PR,

Przeczytaj również

WordPress jak napisać własną wtyczkę – podst... Własny plugin do WordPressa. Jak stworzyć wtyczkę do WP - podstawy tworzenia wtyczek. Coraz więcej osób zakłada blogi, a nawet rozbudowane portale op...
Kupujemy tanie gry w internecie, czyli jak znaleźć... Kupowanie gier komputerowych przez internet ma wiele zalet - to między innymi zakup bez wychodzenia z domu, ale również możliwość porównania wielu ofe...
Jak zabezpieczyć WordPress? Dostęp do panelu admin... Na jednej z moich stron internetowych opartych o system WordPress zauważyłem, że duże obciążenie serwera generuje plik wp-login.php odpowiedzialny za ...
Optymalizacja Watch Dogs – zwiększenie ilośc... Optymalizacja Watch Dogs. Jak zwiększyć płynność w grze Watch Dogs. Uruchamiamy Watch Dogs na słabszym komputerze. Watch Dogs to gra akcji wydana prz...

2 thoughts on “Jak wybrać telefon dla firmy i biznesu?

  1. Nie wiem z czego to wynika, ale ja wolę mieć dwie osobne komórki niż dual sim. Podobnie mam z laptopem 🙂 W ogóle zauważyłem, że mocno oddzielam to, co w pracy od tego, co w domu. No, ale każdy ma jakieś swoje upodobania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.