Wygodne pobieranie plików z internetu. Serwisy z kontami premium część 1.

Poszukujesz legalnego sposobu na wygodne i legalne pobieranie plików z internetu? Przeczytaj w jaki sposób bezpiecznie i szybko pobierać pliki z płatnych hostingów, w tym między innymi Catshare, Turbobit, Rapidu, Upload i wielu innych. Przedstawiam serię artykułów opisujących obsługę najpopularniejszych serwisów ułatwiających pobieranie plików z internetu. W części pierwszej przeczytasz w jaki sposób zarejestrować się, oraz korzystać z serwisu Rapideo na co dzień.

Wygodne pobieranie plików z internetu – o co chodzi?

Na wstępie – dla osób, które nie miały do czynienia z tego typu serwisami – wyjaśnię, że służą one do pobierania plików, które zostały umieszczone na popularnych hostingach wymagających do wygodnego pobierania wykupienia konta premium min. Catshare, Rapidu, Chomikuj, Turbobit, Fileshark. Dla osób, które nie posiadają konta premium wprowadzone zostały spore ograniczenia, w tym między innymi na wielkość pobieranych plików, oraz znaczne ograniczenie szybkości pobierania. O ile wykupując konto premium np. w serwisie Catshare uzyskujemy możliwość pobierania wyłącznie plików z tego hostingu, to w przypadku założenia konta w jednym z opisanych w tym cyklu portali uzyskujemy jednocześnie dostęp do kilkunastu hostingów, co jest znacznie wygodniejsze i oczywiście sporo tańsze. Warto tutaj zaznaczyć dwie rzeczy – po pierwsze założenie konta w opisywanych serwisach nie wiążę się z żadnymi opłatami, po drugie zaprezentowany sposób pobierania plików jest bezpieczny (czyt. Możesz legalnie pobierać filmy i muzykę z internetu), ponieważ wyłącznie pobieramy pliki bez ich dalszego udostępniania, co ma miejsce w sieciach typu P2P.

Warto również dodać, że większość z opisywanych portali już długi czas funkcjonuje w sieci i wielu użytkowników jest zadowolonych z tego rozwiązania, co więcej były one pozytywnie opisywane w popularnych mediach internetowych, a nawet prasie poświęconej nowym technologiom.

Rapideo – najpopularniejszy serwis ułatwiający ściąganie plików

Aby zarejestrować się w serwisie Rapideo.pl, wystarczy podać login, adres e-mail, oraz hasło, a następnie aktywować profil otwierając odebrany odnośnik na swoim koncie pocztowym. Bezpośrednio po rejestracji i aktywacji konta otrzymujemy bezpłatnie do przetestowania serwisu transfer 1GB, co pozwoli sprawdzić funkcjonalność i wygodnie pobrać na przykład pełnometrażowy film.

rapideo Wygodne pobieranie plików z internetu. Serwisy z kontami premium część 1.Źródło: Źródło: Rapideo umożliwia pobieranie plików z takich hostingów jak:

  • uploaded, filefactory, turbobit, youtube, redtube, tube8, 4shared, mediafire, megashares, hitfile, catshare, fastshare, zippyshare, hugefiles, 1fichier, mega, rapidu, unibytes, fileshark, tusfiles, uptobox, nowvideo, youporn, pornhub, inclouddrive, vidto, uploadrocket, clicknupload, rockfile, vodlocker, lunaticfiles, openload, streamin, vidbull, ozofiles, junocloud, gboxes, sharehost, alfafile, uploading, dailyfiles, kingfile, upfiles

Po zalogowaniu się na koncie ujrzymy stosunkowo prosty interfejs:

obsluga-serwisu-rapideo Wygodne pobieranie plików z internetu. Serwisy z kontami premium część 1.Źródło: Źródło: Aby pobrać znaleziony w internecie odnośnik na przykład z serwisu Catshare, należy wkleić go w oknie „Dodaj pliki”, a następnie kliknąć na przycisk „Wgraj pliki”. Jednocześnie możemy wkleić do 50 linków

pobieranie-plikow-z-hostingow-premium Wygodne pobieranie plików z internetu. Serwisy z kontami premium część 1.Źródło: Źródło: Pliki zostaną automatycznie zweryfikowane i jeżeli okaże się, że są prawidłowe zobaczymy okno, w którym będziemy mogli zdefiniować w jaki sposób chcemy z nich skorzystać:

pobieranie-rapideo Wygodne pobieranie plików z internetu. Serwisy z kontami premium część 1.Źródło: Źródło:

Osobiście najczęściej korzystam z opcji Rapideo Instant, co pozwala na pobranie plików niemal natychmiast (szybkość pobierania zależy od hostingu, z którego pobieramy). Alternatywną opcją jest zaznaczenie Rapideo Standard, gdzie pobierany plik najpierw wgrywany jest na serwery Rapideo, skąd będziemy mogli go pobrać w dalszej kolejności. Pomimo nieco dłuższego czasu (oczekiwanie na wgranie plików na serwer Rapideo) powinniśmy uzyskać stabilniejszą i większą prędkość pobierania – w praktyce okazuje się, że obie opcje są równie dobre i oferują pobieranie plików niemal z pełną prędkością łącza internetowego. W przypadku plików wideo aktywna będzie również opcja Oglądaj umożliwiająca bezpośrednie obejrzenie wideo w oknie przeglądarki internetowej.

Po pobraniu pliku z naszego konta zostanie odliczona wskazana ilość transferu potrzebna na dodanie plików – w tym przypadku będzie to 1.5GB.

rapideo-pliki-do-pobrania Wygodne pobieranie plików z internetu. Serwisy z kontami premium część 1.Źródło: Źródło: Po weryfikacji i wgraniu plików przez Rapideo.pl będziemy mieli możliwość ich pobrania – wystarczy kliknąć jeden z odnośników Pobierz. Pliki dostępne będą na naszym koncie przez kolejne kilka dni, co oznacza, że możemy je pobrać bez ponownego naliczenia transferu w dowolnym terminie.

rapideo-pobieranie Wygodne pobieranie plików z internetu. Serwisy z kontami premium część 1.Źródło: Źródło: Ile to kosztuje?

Założenie konta w serwisie Rapideo.pl jest darmowe, podobnie zresztą jak pobieranie plików w przypadku, gdy posiadamy dostępny transfer. Po wykorzystaniu dostępnego transferu, chcąc dalej kontynuować pobieranie plików należy wykupić dodatkowy transfer – możemy to zrobić na dwa sposoby:

  • transfer ograniczony czasowo
  • transfer nieograniczony czasowo

W przypadku zakupu transferu ograniczonego czasowo najtańszy kosztuje 39,99 zł i umożliwia pobranie do 600GB danych w ciągu 30 dni. Dla porównania najdroższa opcja to wydatek 249,99 zł dostępna na rok czasu i umożliwiająca pobranie aż do 7200GB danych.

Drugim sposobem jest zakup transferu, który możemy wykorzystać w dowolnym terminie nie martwiąc się, że cokolwiek nam przepadnie. W tym przypadku za około 20GB zapłacimy niecałe 10 złotych, dla porównania za nieco ponad 1TB zapłacimy niecałe 200 złotych.

Jeżeli chodzi o dostępne sposoby płatności, są to między innymi: SMS, przelew bankowy, DotPay, Bitcoin, Visa.

Konto doładowujemy wtedy kiedy chcemy – nie ma tutaj żadnych abonamentów i innych ukrytych opłat. W przypadku, gdy nie będziemy mieli środków na koncie, po prostu nie będziemy mogli pobierać kolejnych plików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.