Jakie gadżety przydają się w pracy detektywa?

Większość osób miała okazję obserwować pracę prywatnego detektywa jedynie na amerykańskich filmach fabularnych. W Polsce często głośno jest o sprawach, w które zamieszani są właśnie detektywi, kiedy policja nie daje sobie rady ze znalezieniem sprawcy i rodzina postanawia działać na własną rękę. Prawda jest jednak taka, że funkcjonuje prężnie wiele agencji detektywistycznych, a ich główną pracą jest raczej dostarczanie dowodów na zdradę małżonka lub wspólnika, który jest nieuczciwy. Aby otworzyć własną agencję i prowadzić tego typu działalność, potrzeba przede wszystkim licencji detektywistycznej. Dzisiaj nie jest o nią tak trudno, jeżeli ktoś poświęci nieco czasu, a przy okazji ma dość analityczny pomysł. Poza tym, potrzebne są również gadżety ułatwiające pracę, jak dyktafon w pendrive, czy kamera w biżuterii. Tego typu gadżety można znaleźć bez najmniejszego problemu w sklepach, które specjalizują się w takich artykułach.
sherlock-holmes-462957_960_720 Jakie gadżety przydają się w pracy detektywa?

Jakie gadżety są niezbędne?

Praca detektywa polega głównie na śledzeniu oraz obserwacji osób podejrzanych o dokonanie konkretnego czynu. Bywa, że detektyw poszukuje również dowodów i poszlak, a wtedy niezbędne są właśnie akcesoria, za pomocą których może udokumentować swoją pracę. Doskonałym produktem jest właśnie dyktafon w pendrive, który można kupić chociażby na stronie sklep-seko.pl i w innych sklepach z artykułami detektywistycznymi. Warto zainwestować w urządzenia, które pozwalają na nagrywanie dźwięku i obrazu, a wyglądają przy tym niepozornie i nie wzbudzają obaw. Mogą być to właśnie pendrive/y, biżuteria, długopisy i inne niewielkie przedmioty, które często miewamy przy sobie. Ważne, aby urządzenie miało odpowiednio dużo pamięci i nagrywało w dość dobrej jakości. Często bowiem takie nagrania stanowią materiał dowody przed sądem.

Najlepszy wybór gadżetów detektywistycznych

Dzisiaj nikt nie powinien mieć najmniejszego problemy ze znalezieniem tego typu akcesoriów. Największy wybór można przede wszystkim znaleźć w sieci, w sklepach które specjalizują się w produktach dla detektywów. Poza tym, można je znaleźć również w sklepach stacjonarnych w większym mieście, ale wybór bywa znacznie mniejszy. Na pewno warto inwestować w produkty lepszej jakości, ponieważ te można wykorzystywać później przez lata do kolejnych swoich zleceń. Ważne, żeby były to dobrze przygotowane gadżety, które nie są rozpoznawalne na pierwszy rzut oka i nie zwracają na siebie uwagi. Dobry detektyw powinien posiadać ich przy sobie kilka i zawsze korzystać z innego.

Źródło: Notka PR

10 thoughts on “Jakie gadżety przydają się w pracy detektywa?

 1. Czyli w dzisiejszych czasach każdy może zostać detektywem jeśli tylko pójdzie do odpowiedniego sklepu i kupi niezbędny do szpiegowania sprzęt. Zakładam, że cena za usługi detektywa trochę spadła.

 2. Zdjęcie już trochę nieaktualne, jescze nie minęłam na mieście detektywa z fajką i w monoklu 🙂 Chyba że tak dobrze sie ukrywają, że ich nie mogę zauważyć.

 3. W dzisiejszych czasach pewnie ciężko rozpoznać detektywa na ulicy. Aparat ma każdy, więc nie wyróżnia od z tłumu. Myślę, że w tym zawodzie są sami profesjonaliści.

 4. Teraz już są takie technologie że tacy profesjonalni detektywni naprawdę mają pole do popisu, fajny artykuł dużo ciekawostek dla ludzi którzy interesują się tematem, pozdrawiam serdecznie 🙂

 5. Jak byłem młody to zawsze ciekawiła mnie praca Sherlocka Holmes’a i inspirowała mnie do pracy w takim zawodzie. Teraz po latach wiem, że wcale nie jest to taka łatwa praca. Detektyw musi mieć smykałkę do swojej pracy.

 6. Znajomy detektyw mówi, że większość jego spraw dotyczy zdrad partnerów.
  Aż dziwne, że mając dzisiejsze możliwości, gdzie ciężko cokolwiek ukryć na swój temat, jeszcze wynajmuje się specjalistów. Argumentem jest przede wszystkim, co zostało ujęte w powyższym artykule – zbieranie dowodów, które mogą w sądzie pomóc – po prostu.
  W detektywa może „bawić” się każdy, jednak nie każdy dowód potem mógłby zostać wykorzystany w sprawie.

 7. A mi się wydaje, że żadne gadżety nie pomogą jak ktoś nie ma predyspozycji do bycia prywatnym detektywem 🙂 W tym zawodzie trzeba być skrupulatnym, cierpliwym i czujnym. Chociaż wiadomo, dobry sprzęt na pewno pomoże w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.