Ile można zarobić na Youtube. Zarabianie na filmikach w YT.

Zarabianie na Youtube – jakie są zarobki na Polskim YT ? Co trzeba zrobić, aby zarabiać na Youtube. Ile można zarobić na Youtube ? Ile zarabiają najpopularniejsi w polskim Youtube ?

Pewnie wielu z Was zastanawia się ile można zarobić umieszczając własny film w serwisie Youtube. Postaram się trochę więcej powiedzieć o zarobkach na Youtube i o tym ile teoretycznie mogą zarobić najbardziej rozpoznawalne osoby w internecie.

zarabianie-na-Youtube-300x200 Ile można zarobić na Youtube. Zarabianie na filmikach w YT.Źródło: flickr, 401(K) 2012
Program partnerski Youtube – zarabianie na wideo.

Aby zarabiać w serwisie Youtube trzeba dołączyć do programu partnerskiego i spełnić kilka kryteriów:

Oznacza to, że będziemy mogli zmonetyzować film, który w całości został nakręcony przez nas, lub ich twórca wyraził zgodę na wykorzystanie komercyjne – warto pamiętać, że podkład muzyczny też podlega pod prawo autorskie. Nie będziemy mogli zarabiać na filmach, które są ‚miksem’ innych materiałów dostępnych na Youtube.

Youtube uruchomił dla użytkowników z Polski swój program partnerski w 2011 roku – od tego czasu coraz więcej osób próbuje w ten sposób dorobić do pensji i to z powodzeniem – autorzy wielu popularnych kanałów porzucili swoje dotychczasowe zajęcie i całkowicie oddali się pasji tworzenia nowych filmów.

Na czym polega zarabianie w Youtube ?

Youtube często indywidualnie ustala stawki za liczbę wyświetleń dla każdego partnera programu. Wysokość zarobków zależy od popularności kanału, tematyki, liczby wyświetleń, oraz formatów reklamowych. Nie bez znaczenia jest również to, że wielu vlogerów tworzy materiały po angielsku, lub po polsku z napisami w obcym języku – wszystko, aby zwiększyć zasięg materiału i zarobki.

„W filmach YouTube używanych do generowania przychodów mogą być wyświetlane reklamy pochodzące z aukcji AdSense oraz reklamy sprzedawane w postaci rezerwacji w systemie DoubleClick (DCLK) i innych źródłach sprzedaży reklam w YouTube.”

Źródło: support.google.com

Youtube udostępnia kilka rodzai reklam tj. reklamy bannerowe (o rozmiarze 300×250), nakładki reklamowe (widoczne w dolnej części filmu), reklamy true-view (wideo, które oglądamy przed właściwym filmem, lub osobny materiał wyświetlany obok innych filmów).

Ile można zarobić na Youtube ?

Oczywiście dane, które tutaj podam są teoretyczne, ponieważ zgodnie z regulaminem programu partnerskiego żaden uczestnik nie może oficjalnie mówić o swoich dochodach. Wielu internautów mniej oficjalnie przyznaje się jednak do swoich zarobków – chcą w ten sposób sprawdzić, czy ich koledzy zarabiają mniej, lub więcej.

Według danych znalezionych w sieci zagraniczni Youtube’rzy zarobili w 2011 roku:

 • Shane Dawson ($315,000 – 431 milionów wyświetleń)
 • The Annoying Orange ($288,000 – 349 milionów wyświetleń)
 • Philip DeFranco ($181,000 – 248 milionów wyświetleń)
 • Ryan Higa ($151,000 – 206 milionów wyświetleń)

W wielu źródłach przewijają się również zarobki polskich gwiazd internetu – średnio można powiedzieć, że Polski uczestnik programu partnerskiego Youtube wyciągnie około 0,5$ za 1000 wyświetleń filmu.

Pod lupę wziąłem najpopularniejszy w Polsce kanał Wardęga SA, który notuje kilkanaście milionów wyświetleń i prawie 1,5 miliona subskrybentów.

zarobki-na-youtube-wardega-SA-300x123 Ile można zarobić na Youtube. Zarabianie na filmikach w YT.Według statystyk dostępnych na tej stronie, przy takiej popularności kanału Sylwester Wardęga jest w stanie zarabiać od około 3 – 30 tysięcy dolarów miesięcznie, co jest według mnie mocno przesadzone.

Zakładając, że średnie zarobki za 1000 wyświetleń to około 0,5$, to przy obecnych 150 000 000 wyświetleń otrzymujemy kwotę 75 tysięcy dolarów (około 225 tysięcy złotych). Oczywiście realne zarobki przy takiej popularności mogą być znacznie większe – do tego dochodzą przecież indywidualne kampanie reklamowe. Szacunkowo można powiedzieć, że miesięczne zarobki Wardęgi to około 10 tysięcy złotych !

Zestawienie najpopularniejszych kanałów Youtube w Polskim internecie znajdziecie tutaj. A jakie są Wasze zarobki i spostrzeżenia dotyczące programu partnerskiego Youtube ?

13 thoughts on “Ile można zarobić na Youtube. Zarabianie na filmikach w YT.

 1. Znacie kanał Polimaty na YouTube? Jego właściciel, tudzież główna twarz właśnie występuje w reklamie jednego dobrze znanego banku – Mu……k.
  Wychodzi na to, że na YouTube da się zarabiać i nawet można dzięki niemu zrobić karierę. Duże kwoty z samych reklam da się generować jak się człowiek poświęci temu zajęciu, małe kwoty jak nagrywa od czasu do czasu i nie koniecznie na tematy w YT popularne.
  Ponad to YouTube można wykorzystać do reklamy biznesu, a to mało kto bierze pod uwagę.

  • Przemo says:

   Chyba najpopularniejszym polskim youtuberem, który zgarnia niezłą kasę jest Wardęga. Ostatnio coraz więcej osób zakłada podobne kanały z myślą o zyskach, w dodatku promują się nie tylko w polskich mediach, ale również zagranicznych – tworząc filmy bardzo często z angielską ścieżką tekstową.

 2. Zgadza się ta stawka mnie na początku zszokowała czyli 0.5 $ na 1000 wyświetleń filmu. Myślałam, że to będzie więcej. Z moich statystyk wynika, że przy mniejszej ilości subskrypcji ta stawka będzie nawet 0.35 $.
  Żeby zarabiać 2000 zł miesięcznie potrzebne jest około 1.5 mln wyświetleń naszych filmów – przy „produkowaniu” dwóch filmów w tygodniu potrzeba aby miały po około 200 tys. wyświetleń. Taką ilość w miesiącu jak widać z raportu VidStats ma tylko branża rozrywkowa.

 3. Ogólnie shortest jest całkiem spoko, bo jest proste, uniwersalne i skuteczne. Ostatnio sporo gamerów i letsplayerów na tym dorabia na youtube.

  A jeśli ktoś ma problemy z angielskim, tu można znaleźć tłumaczenie shortest: shortestpopolsku.blogspot.com/p/home-gowna.html

   • buba says:

    Ja zarobiłem za 2800 wyswietleń ponad 25 zł. Ale moi widzowie to głównie mieszkańcy USA. Chyba sporo, porównujac to do Polski.

   • SirishaWay to go! Keep it up! TV in it’s currentform is the worst I feel! I cannot make out what sense do Doremon or Shinchan etc make! My nephew was constantly watching this two serials. That when I decided No TV till 2 for my girl. Now that she is two, I show only 15 mins of CBeebies once in morning and once in evening.I make her my little helper with all things I do around the house! She loves that..I see my TV at night after she is tucked into sleep. Little compromise but it goes a long way!

 4. Michał says:

  a jak mam na moim kanale 4 filmy czy 5 i mają po przeciętnie jeden ma 1000 wyświetleń to mogę za to dostać jakich dochód?zarobek?

 5. Jest dużo więcej możliwości zarabiania na youtube niż tylko reklamy adsense. Jedną z wielu jest forma promocji poprzez filmik, który kieruje oglądającego na naszą stronę poprzez link w opisie filmu lub okienko. Aby dobrze zarabać z reklam na youtube trzeba mieć dosyć dużo wyświetleń miesięcznie oraz sporo subskrybentów. Jeżeli już ktoś chce zarabiać z reklam to polecam zabrać się za śmieszne filmiki lub sytuacje drogowe.

 6. TOPXXX says:

  To ja powiem więcej kanał ma niecałe 2 miesiące ponad 130 000 wyświetleń około po 3,4 tyś na film i zarobek 58 groszy 😉 ale lubię to,może będzie lepiej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.