Najskuteczniejszy program antywirusowy. Ranking antywirusów 2016.

Ranking najpopularniejszych i najbardziej skutecznych programów antywirusowych w 2016 roku. Zobacz jaki program do ochrony przed wirusami warto zainstalować na swoim komputerze. Niezależne testy oprogramowania antywirusowego – przeczytaj, który program najlepiej radzi sobie z wyszukiwaniem zagrożenia na komputerze.

microscope-385364_1280 Najskuteczniejszy program antywirusowy. Ranking antywirusów 2016.

Źródło: pixabay.com, felixioncool

Oprogramowanie antywirusowe 2016 – test skuteczności

Na łamach bloga komputerowego Cybernecik.pl już raz opisywałem ranking programów antywirusowych w 2015 roku, który cieszył się sporym zainteresowaniem. W ubiegłym roku najlepiej radziły sobie produkty takie jak Bitdefender, Kaspersky Lab, Avira, Panda, oraz Eset – wszystkie uzyskiwały ponad 90% skuteczność w wykrywaniu złośliwego kodu.

Na pierwszy ogień przedstawię wyniki testu niezależnego laboratorium AV-Comparatives, które co kilka miesięcy na swoich stronach publikuje raporty – najnowszy z Marca 2016 roku. AV-Comparatives przetestowało najpopularniejsze programy antywirusowe na próbie 449 przypadków zawierających złośliwy kod – symulujących warunki zbliżone do tych, z którymi ma do czynienia przeciętny użytkownik komputera.

Ranking Skuteczności Antywirusów 2016

 1. Avira
 2. BitDefender
 3. F-Secure
 4. Trend Micro
 5. AVG

Ta piątka najskuteczniej rozpoznała zagrożenie i odpowiednio zareagowała, przy czym Trend Micro miał dosyć duży współczynnik tzw. fałszywych alarmów. W stosunku do zeszłorocznego zestawienia pozycja Aviry, oraz BitDefendera umacnia się.

Instytut AVTest – porównanie oprogramowania antywirusowego

Niemiecki niezależny instytut badawczy AV-Test przeprowadził własne porównanie najpopularniejszych programów antywirusowych oceniając ich skuteczność działania, ale również użyteczność (dodatkowe funkcje), oraz wydajność.

test-antywirusow-2016 Najskuteczniejszy program antywirusowy. Ranking antywirusów 2016.

Źródło: av-test.org

Biorąc pod uwagę średnią wszystkich punktów, otrzymujemy taką statystykę:

 1. Kaspersky Lab / Trend Micro
 2. Norton Internet Security / Avira
 3. AVG / BitDefender

Podsumowanie

Co prawda ranking jest bardzo krótki, ale osoby bardziej dociekliwe będą mogły przejrzeć źródła podane w tym artykule, na które się powołuję. Biorąc pod uwagę obecne testy, oraz poprzedni rok mogę śmiało powiedzieć, że wybierając Avire, lub BitDefendera z pewnością będziecie zadowoleni i to zarówno jeżeli chodzi o wydajność, oraz skuteczność w rozpoznawaniu zagrożenia. Nie mniej bardzo znany i ceniony Kaspersky Lab, lub AVG, a nawet Avast również sprawdzi się w codziennym użytkowaniu – większość dostępnego na rynku oprogramowania antywirusowego ma skuteczność na poziomie 90%.

Przeczytaj również

Jak zabezpieczyć WordPress? Dostęp do panelu admin... Na jednej z moich stron internetowych opartych o system WordPress zauważyłem, że duże obciążenie serwera generuje plik wp-login.php odpowiedzialny za ...
Tłumaczenie szablonu WordPress. Jak przetłumaczyć ... W internecie znajdziemy mnóstwo ciekawych szablonów dla WordPress'a, jednak większość z nich nie posiada Polskiego tłumaczenia. W tym poradniku przecz...
Szybki tymczasowy e mail, bez potrzeby rejestracji... Niemal każdy portal internetowy wymaga od nas zarejestrowania się i podania adresu e-mail do weryfikacji. Podając prawdziwe dane narażamy się na otrzy...
Ile można zarobić na Youtube. Zarabianie na filmik... Zarabianie na Youtube - jakie są zarobki na Polskim YT ? Co trzeba zrobić, aby zarabiać na Youtube. Ile można zarobić na Youtube ? Ile zarabiają najpo...

13 thoughts on “Najskuteczniejszy program antywirusowy. Ranking antywirusów 2016.

 1. Odpowiednie oprogramowanie antywirusowe to podstawa w dobie zagrożeń pochodzących z sieci. Sądzę, że BitDefender to aktualnie całkiem dobry wybór 🙂

 2. Merlin odpowiedział:

  Chyba zapomniano o G Data. Jak dla mnie to jest najskutecznieszy łapacz wszelkich świństw. Szybki i ma czytelny interfejs, choć to drugie to kwestia gustu..

  • Przemo odpowiedział:

   GData dość mocno obciąża system, przez co nie znalazł się w czołówce zaprezentowanych programów.

 3. Merlin odpowiedział:

  Jak jakiś czas temu testowałem różne antywirusy, to może to i była prawda, ale obecnie nie. Mam na lapku (nienajnowszy HPek) Windowsa 10 i nie ma jakiegokolwiek problemu.

 4. Max odpowiedział:

  Witam serdecznie. Przedstawiona lista antywirusów jest bardzo bogata ale według mnie brakuje tam jednego programu. Mianowicie darmowego Microsoft Security Essentials, który moim zdaniem jest bardzo dobry. Testowałem kilka płatnych jak Kaspersky, Nod, Avira i spokojnie mogę przyznać, że obecny MSE w niczym im nie ustępuje. Mówię tutaj oczywiście o podstawowej ochronie dla zwykłego użytkownika. Po co płacić skoro za darmo możemy mieć coś porównywalnie dobrego?

 5. Saw odpowiedział:

  Takie rankingi to można sobie w buty wsadzić. „Niemiecki niezależny instytut badawczy AV-Test”. Im bardziej „niezależny” w nazwie tym bardziej można przypuszczać, że ranking jest sztucznie ustawiony. To, że Eset ma tak niską pozycje, to jeszcze można przymknąć oko, ale fakt, że w zestawieniu nie znalazł się WebRoot, który technologicznie bije na głowę wszystkie wymienione, jest jakimś wielkim nieporozumieniem.

 6. uzytkownik odpowiedział:

  Kaspersky?Jesli taki gigant nie potrafi sobie poradzic z windows 10 modol bezpiecznych pieniedzy to nalezy go zmienic a nie oni ludziom kaza grzebac w BIOS-ie!!!

 7. Hejka odpowiedział:

  Moim faworytem jest arcabit. Dwa silniki antywirusowe, safestorage więc ransomware niestraszne, a w dodatku produkt polski 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.