Optymalizacja Watch Dogs – zwiększenie ilości FPS. Poprawiamy płynność w grze Watch Dogs !

Optymalizacja Watch Dogs. Jak zwiększyć płynność w grze Watch Dogs. Uruchamiamy Watch Dogs na słabszym komputerze.

Watch Dogs to gra akcji wydana przez studio Ubisoft na którą długo czekałem – wszystkie recenzje i materiały wideo prezentowały się znakomicie. W końcu nadszedł ten dzień, w którym zdecydowałem się zakupić elektroniczną wersję gry Watch Dogs i co się okazało, że gra ma naprawdę spore wymagania ! W tym poradniku pokażę Wam jak zoptymalizować grę Watch Dogs tak, aby dało się ją uruchomić płynnie nawet na starszym komputerze.

optymalizacja-watch-dogs-300x171 Optymalizacja Watch Dogs - zwiększenie ilości FPS. Poprawiamy płynność w grze Watch Dogs !Poprawa płynności w grze Watch Dogs

Na początku dodam, że grę Watch Dogs uruchamiałem na laptopie z procesorem Intel Core i3, oraz kartą graficzną GT635M – gra przez dłuższy czas działała płynnie, dopóki nie wsiadłem do samochodu. Gdy prowadziłem samochód gra strasznie zwalniała, widać było że „klatkuje”. Z tego co się dowiedziałem jest to przypadłość wielu graczy, którym gra działa w miarę płynnie, a po wejściu do samochodu zaczyna się ciąć.

Poniżej przedstawiam kilka skutecznych porad pozwalających zoptymalizować grę Watch Dogs i uzyskać płynną grę przy większej ilości klatek.

Czynności, które pozwolą nam zagrać płynnie w Watch Dogs

  • aktualizacja sterowników karty graficznej
  • defragmentacja dysku
  • zmniejszenie ustawień graficznych w grze
  • optymalizacja gry

Ja przedstawię tutaj ostatni ze sposobów polegających na optymalizacji samej gry Watch Dogs. Warto jednak wcześniej zaktualizować sterowniki graficzne w komputerze, oraz wyczyścić system ze śmieci (polecam program Malwarebytes Anti-Malware, oraz Ccleaner).

W samej grze możemy również wyłączyć zbędne efekty tj. cienie, zmniejszyć poziom szczegółowość tekstur, a także zmniejszyć rozdzielczość.

Zwiększenie wydajności Watch Dogs

W plikach gry Watch Dogs zostały ukryte usprawnienia graficzne, które pozwalają podnieść wydajność gry – zobaczmy gdzie je znaleźć !

Po pierwsze należy przejść do folderu C:\Users\Nazwa_Użytkownika\Documents\My Games\Watch_Dogs\2c45558d-bb4f-42a5-8c8a-d3082723c340 (te ostatnie cyferki u Ciebie mogą być inne).

Znajdziemy tam plik o nazwie GameProfile.xml – należy otworzyć go za pomocą zwykłego notatnika, lub kliknąć PPM i wybrać opcję Edytuj.

wydajnosc-watch-dogs-300x179 Optymalizacja Watch Dogs - zwiększenie ilości FPS. Poprawiamy płynność w grze Watch Dogs !Odnajdujemy tam następujące pozycje:

  • DeferredFxQuality – zmieniamy jego wartość z „Console”, na „pc” – odblokujemy w ten sposób więcej szczegółów i tekstur.
  • DepthPassQuality i DepthOfFieldQuality – jeżeli znajdziemy tam wartość „Console”, również zmieniamy ją na „pc”, w ten sposób poprawimy wydajność w grze.

Ignorowanie pliku stronicowania Watch Dogs

Może się zdarzyć, że na dość wydajnych komputerach z dużą ilością pamięci RAM Watch Dogs nie będzie działał płynnie nawet na średnich detalach.

Aby naprawić ten problem zaleca się wyłączenie pliku stronicowania w grze – można to uczynić dopisując jeden parametr w pliku wykonywalnym gry.

Przechodzimy do folderu z grą (ja korzystam z aplikacji Uplay, dlatego na platformie Steam gra powinna być w innym miejscu) – D:\GRY\Uplay\Ubisoft Game Launcher\games\Watch_Dogs\bin

wydajnosc-watch-dogs1-300x118 Optymalizacja Watch Dogs - zwiększenie ilości FPS. Poprawiamy płynność w grze Watch Dogs !

Tworzymy skrót do gry Watch Dogs klikając PPM na pliku watch_dogs.exe i wybierając pozycję Utwórz Skrót.

Następnie klikamy opcję Właściwości nowo utworzonego skrótu i w pozycji Element Docelowy dopisujemy na końcu parametr: -disablepagefilecheck

A więc cała ścieżka elementu docelowego dla gry Watch Dogs, będzie wyglądała mniej więcej w ten sposób: „D:\GRY\Uplay\Ubisoft Game Launcher\games\Watch_Dogs\bin\watch_dogs.exe” -disablepagefilecheck

Tak utworzony skrót możemy zapisać np. na pulpicie – od teraz z tego skrótu należy uruchamiać grę !

I to w zasadzie wszystkie czynności, które musisz wykonać aby poprawić płynność w grze Watch Dogs.

Przeczytaj również

Jak uzyskać efekt HDR? Dodaj ciekawy efekt do zdję... Efekt HDR ma na celu uzyskanie zdjęcia o poszerzonym zakresie tonalnym. W tym poradniku zaprezentuję Wam sposób na uzyskanie zdjęcia z ciekawym efekte...
Internet i pogoń za prywatnością i bezpieczeństwem... Sieć to pole nieustannej bitwy i wyścigu zbrojeń; kiedy "dobra strona mocy" opracuje wspaniałą "szczepionkę", niedługo później ta ciemna strona wypusz...
Cała historia Harrego Pottera. Historia Harrego Po... W 2000 roku Polskę (bo świat trochę wcześniej) ogarnęła mania Harrego Pottera. Wydana seria siedmiu książek przez J.K. Rowling, która została przetłum...
Automatyczne wykonywanie zrzutu ekranu. Wtyczka do... Wykonywanie zrzutu ekranu. Jak działa Fireshot - wtyczka do zrzutów ekranu. Zrzut ekranu wybranego fragmentu na stronie internetowej - to proste ! Ba...

One thought on “Optymalizacja Watch Dogs – zwiększenie ilości FPS. Poprawiamy płynność w grze Watch Dogs !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.