Optymalizacja Watch Dogs – zwiększenie ilości FPS. Poprawiamy płynność w grze Watch Dogs !

Optymalizacja Watch Dogs. Jak zwiększyć płynność w grze Watch Dogs. Uruchamiamy Watch Dogs na słabszym komputerze.

Watch Dogs to gra akcji wydana przez studio Ubisoft na którą długo czekałem – wszystkie recenzje i materiały wideo prezentowały się znakomicie. W końcu nadszedł ten dzień, w którym zdecydowałem się zakupić elektroniczną wersję gry Watch Dogs i co się okazało, że gra ma naprawdę spore wymagania ! W tym poradniku pokażę Wam jak zoptymalizować grę Watch Dogs tak, aby dało się ją uruchomić płynnie nawet na starszym komputerze.

optymalizacja-watch-dogs-300x171 Optymalizacja Watch Dogs - zwiększenie ilości FPS. Poprawiamy płynność w grze Watch Dogs !Poprawa płynności w grze Watch Dogs

Na początku dodam, że grę Watch Dogs uruchamiałem na laptopie z procesorem Intel Core i3, oraz kartą graficzną GT635M – gra przez dłuższy czas działała płynnie, dopóki nie wsiadłem do samochodu. Gdy prowadziłem samochód gra strasznie zwalniała, widać było że „klatkuje”. Z tego co się dowiedziałem jest to przypadłość wielu graczy, którym gra działa w miarę płynnie, a po wejściu do samochodu zaczyna się ciąć.

Poniżej przedstawiam kilka skutecznych porad pozwalających zoptymalizować grę Watch Dogs i uzyskać płynną grę przy większej ilości klatek.

Czynności, które pozwolą nam zagrać płynnie w Watch Dogs

  • aktualizacja sterowników karty graficznej
  • defragmentacja dysku
  • zmniejszenie ustawień graficznych w grze
  • optymalizacja gry

Ja przedstawię tutaj ostatni ze sposobów polegających na optymalizacji samej gry Watch Dogs. Warto jednak wcześniej zaktualizować sterowniki graficzne w komputerze, oraz wyczyścić system ze śmieci (polecam program Malwarebytes Anti-Malware, oraz Ccleaner).

W samej grze możemy również wyłączyć zbędne efekty tj. cienie, zmniejszyć poziom szczegółowość tekstur, a także zmniejszyć rozdzielczość.

Zwiększenie wydajności Watch Dogs

W plikach gry Watch Dogs zostały ukryte usprawnienia graficzne, które pozwalają podnieść wydajność gry – zobaczmy gdzie je znaleźć !

Po pierwsze należy przejść do folderu C:\Users\Nazwa_Użytkownika\Documents\My Games\Watch_Dogs\2c45558d-bb4f-42a5-8c8a-d3082723c340 (te ostatnie cyferki u Ciebie mogą być inne).

Znajdziemy tam plik o nazwie GameProfile.xml – należy otworzyć go za pomocą zwykłego notatnika, lub kliknąć PPM i wybrać opcję Edytuj.

wydajnosc-watch-dogs-300x179 Optymalizacja Watch Dogs - zwiększenie ilości FPS. Poprawiamy płynność w grze Watch Dogs !Odnajdujemy tam następujące pozycje:

  • DeferredFxQuality – zmieniamy jego wartość z „Console”, na „pc” – odblokujemy w ten sposób więcej szczegółów i tekstur.
  • DepthPassQuality i DepthOfFieldQuality – jeżeli znajdziemy tam wartość „Console”, również zmieniamy ją na „pc”, w ten sposób poprawimy wydajność w grze.

Ignorowanie pliku stronicowania Watch Dogs

Może się zdarzyć, że na dość wydajnych komputerach z dużą ilością pamięci RAM Watch Dogs nie będzie działał płynnie nawet na średnich detalach.

Aby naprawić ten problem zaleca się wyłączenie pliku stronicowania w grze – można to uczynić dopisując jeden parametr w pliku wykonywalnym gry.

Przechodzimy do folderu z grą (ja korzystam z aplikacji Uplay, dlatego na platformie Steam gra powinna być w innym miejscu) – D:\GRY\Uplay\Ubisoft Game Launcher\games\Watch_Dogs\bin

wydajnosc-watch-dogs1-300x118 Optymalizacja Watch Dogs - zwiększenie ilości FPS. Poprawiamy płynność w grze Watch Dogs !

Tworzymy skrót do gry Watch Dogs klikając PPM na pliku watch_dogs.exe i wybierając pozycję Utwórz Skrót.

Następnie klikamy opcję Właściwości nowo utworzonego skrótu i w pozycji Element Docelowy dopisujemy na końcu parametr: -disablepagefilecheck

A więc cała ścieżka elementu docelowego dla gry Watch Dogs, będzie wyglądała mniej więcej w ten sposób: „D:\GRY\Uplay\Ubisoft Game Launcher\games\Watch_Dogs\bin\watch_dogs.exe” -disablepagefilecheck

Tak utworzony skrót możemy zapisać np. na pulpicie – od teraz z tego skrótu należy uruchamiać grę !

I to w zasadzie wszystkie czynności, które musisz wykonać aby poprawić płynność w grze Watch Dogs.

Przeczytaj również

Jak zablokować domenę pocztową na Gmail ? Blokowan... Blokowanie wiadomości email. Jak założyć filtr wiadomości email w Gmailu ? Jak blokować wiadomości email ? Jak założyć filtr blokujący wiadomości przy...
Najmniej awaryjne laptopy 2014. Ranking niezawodno... Ranking awaryjności laptopów 2014. Najmniej awaryjny producent laptopów. Czym kierować się przy zakupie notebooka ? Jeżeli planujesz zakup note...
Nowy smartfon – stare dylematy Czujemy, a raczej widzimy, że nasz smartfon jest coraz słabszy, nie reaguje już tak szybko na polecenia, zawiesza się i chyba najchętniej skończyłby j...
Biznes na bonusach za doładowanie w Orange Free na... Zastanawiałem się na wyborem internetu mobilnego, z którego będę mógł skorzystać podczas wyjazdów w góry. Przeglądając dostępną ofertą zauważyłem, że ...

One thought on “Optymalizacja Watch Dogs – zwiększenie ilości FPS. Poprawiamy płynność w grze Watch Dogs !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.