Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?

W tym artykule chciałbym przedstawić jeden ze sposobów dzięki któremu zarabiam na swoich stronach internetowych stały dochód, a więc taki, który nie jest uzależniony od liczby kliknięć w reklamy, lub liczbę odsłon strony www. Zobaczcie jak w prosty sposób można osiągnąć regularne zyski posiadając własną stronę internetową. Czyli o tym jak zarabiać z SeoPilot – czy to się w ogóle opłaca?

zarabianie-online Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?Źródło: pixabay, shotput

Zarabianie na własnej stronie internetowej – stały dochód

Chcąc zarabiać na stronie internetowej z pewnością większość z Was pomyśli o umieszczeniu na stronie reklam Google Adsense – jest to dobre rozwiązanie, które rzeczywiście potrafi przynieść spore zarobki, ale nierzadko polityka Google jest niejasna i nasza strona jest blokowana, a pieniądze, które do tej pory zarobiliśmy przepadają. Istnieją jeszcze inne sposoby zarabiania w internecie – o czym wspomnę w przyszłości np. poprzez umieszczanie tzw. artykułów sponsorowanych.

W tym artykule chciałbym przedstawić ciekawy sposób pozwalający zarobić miesiąc w miesiąc podobną kwotę – a więc uzyskać regularny dochód.

SeoPilot, bo o nim mowa to serwis pozwalający na pozycjonowanie swojej strony w internecie, ale również zarabianie na stronie poprzez tzw. wykup miejsca reklamowego. Innymi słowy w zamian za rezerwację miejsca na naszej stronie internetowej otrzymamy co miesiąc określoną kwotę pieniędzy, którą możemy wypłacić, lub przeznaczyć na pozycjonowanie strony internetowej.

Po otwarciu w oknie przeglądarki adresu www.seopilot.pl, należy przejść do menu rejestracji i uzupełnić prosty formularz:

rejestracja-seopilot Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?

Jeżeli zamierzamy głównie zarabiać na naszych stronach internetowych, to rejestrujemy się jako wydawca – taki będzie domyślny interfejs aplikacji. Oczywiście będziemy mieli również dostęp do interfejsu pozycjonera i w każdej chwili możemy zlecić pozycjonowanie naszej strony internetowej.

Zarabianie na prowadzeniu strony internetowej – krok po kroku

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się do serwisu, należy przejść do zakładki „Dla wydawcy” (możemy kliknąć na nazwę profilu):

zarabianie-na-www-stabilny-dochod-z-seopilot Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?Zobaczymy tutaj listę wszystkich „dodanych” stron internetowych – na początku rzecz jasna będzie ona pusta i należy kliknąć przycisk Dodaj serwis:

zarabianie-na-www Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?

W kolejnym kroku określamy adres URL strony internetowej, wybieramy do jakiej grupy tematycznej ma należeć, oraz określamy sposób sprzedaży powierzchni reklamowej:

 • Wykup – otrzymujemy stabilny dochód (sprzedajemy całą powierzchnię reklamową)
 • Giełda – zysk uzależniony od ilości sprzedanych miejsc reklamowych (zyski mogą być większe, ale nieregularne)
 • Giełda tryb manualny (j/w z tym, że musimy sami zaakceptować reklamy)

Na początek proponuję skorzystać z pierwszej opcji Wykup, dzięki której otrzymamy stabilny dochód na naszej stronie internetowej – niezależnie od ilości wykupionych reklam.

Po dodaniu serwisu, należy jeszcze zainstalować kod reklamy – klikamy więc na odnośnik zainstaluj kod reklamy:

stabilny-dochod-www Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?

Zobaczymy instrukcję obsługi instalacji kodu PHP – jeżeli samodzielnie nie możemy sobie z nią poradzić, to warto poprosić o pomoc specjalistę wypełniając wniosek o instalację kodu przez specjalistę.

Ile można zarobić?

Zarobki w serwisie SeoPilot są uzależnione od procesu weryfikacji, który ocenia ilość zaindeksowanych podstron w wyszukiwarce Google, liczbę odwiedzin, pagerank, oraz zawartość merytoryczną serwisu. Innymi słowy nawet strony o niewielkiej liczbie odwiedzin mogą liczyć na przyzwoity zarobek, jeżeli posiadają wysoki współczynnik pagerank i przyzwoicie napisane artykuły.

dochod-z-www Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?Jeden z moich serwisów, który został dodany do SeoPilot zarabia w okolicach 74 zł miesięcznie (2,47 zł dziennie) co pozwala na opłatę kosztów serwera i domeny.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby te zarobki były większe – z czasem stawka jest „update’owana” i możemy zarabiać znacznie więcej.

Przeczytaj również

Microsoft zaprezentował unowocześniony Surface Pro... Zapewne wielu fanów nowych technologii czekało na ten moment. Podczas Microsoft Event w Szanghaju, firma ogłosiła zmiany zastosowane w tablecie Surfac...
Gra w stylu Walking Dead za niecałe 5 złotych. Czy... W nowej odsłonie Humble Bundle doczekaliśmy się kolejnych ciekawych gier komputerowych, które możemy kupić za niemal dowolną kwotę (czyt. co łaska). N...
Darmowe czcionki na stronę internetową. Bezpłatne ... Google udostępnia potężną bazę krojów czcionek, które możemy wykorzystać na własnej stronie internetowej. Zaletą Google Fonts jest to, że czcionek nie...
4 kroki do skutecznego SMS marketingu Dla wielu przedsiębiorców kampanie SMS-owe jawią się jako drogie i mało skuteczne. Czy rzeczywiście tak jest? Nasze doświadczenie pokazuje, że to niep...

12 thoughts on “Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?

  • eddie says:

   Lepiej zarabiać online pasywnie, mozna zarobić naprawde niezle pieniadze, wpiszcie sobie w goglu: jak zarobić na blogu drugą wypłatę

 1. Seopilot jest dobrym narzędziem 🙂 Co prawda jest jedna alternatywa – zamiast walczyć o „darmowy” traffic z wyników organicznych Google, można poprostu go kupić i popracować nad ROI. Algo w dużym skrócie jest takie:

  1. Wybieram niszę (np. jakiś konkretny produkt)
  2. Robimy, bądź nie robimy kilka stron landingowych opisujących zalety produktu/usługi
  3. Oceniamy – kogo ten produkt interesuje, ewentualnie kontaktujemy się po dodatkowe info z reklamodawcą (imho najczęściej można samemu określić grupę docelową bez kontaktu)
  4. Przygotowujemy zestawy reklam i puszczamy kampanie w AdWords, FB, …, (setki platform mobilnych – jeśli produkt jest np. aplikacją).
  5. Czekamy. Czekamy. Tracimy kasę.
  6. Zaczynają się sprzedaże – analizujemy ścieżki, targeting, geo.
  7. Wyłączamy nieefektywne reklamy, zwiększamy budżet efektywnych.

  Wszystko się sprowadza do powtarzalnych nudnych czynności i analizy efektów, pisaliśmy o tym ostatnio na blogu: http://blog.convertiser.pl/2015/04/jak-zaczac-zarabiac-w-programach-partnerskich/

  P.S. Hint dla blogera: Monitoruj nadchodzące wydarzenia (premiery filmów, książek, gier) i twórz kontent o wiele wcześniej na ten temat żeby być w topie Google w dniu kiedy opisywany przez Ciebie produkt będzie dostępny w sprzedaży. Wtedy tylko dodasz linki partneskie i zaczniesz zgarniać prowizję za swoją pracę. Taki case study opisaliśmy ostatnio na blogu: http://blog.convertiser.pl/2015/04/jak-zarobic-na-premierze-wiedzmina-3/

 2. Dla stron z małą ilością odwiedzin można zarabiać publikując na niej linki dla potrzeb SEO, a dla blogów z wielką odwiedzalnością – treści sponsorowane.

  I to i owo można robić poprzez http://empirelinks.com/pl/

  Sami tam ustalamy ceny i decydujemy co publikować.

 3. Bartek says:

  Oprócz reklam Adsense można na stronie wpiąć także dodatkowe reklamy od innych partnerów. Wówczas są dwa niezależne źródła przychodu dla strony. Sam prowadzę taką sieć (DigAd24) i chętnie opowiem jak to wygląda w praktyce jeśli ktoś będzie zainteresowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.