Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?

W tym artykule chciałbym przedstawić jeden ze sposobów dzięki któremu zarabiam na swoich stronach internetowych stały dochód, a więc taki, który nie jest uzależniony od liczby kliknięć w reklamy, lub liczbę odsłon strony www. Zobaczcie jak w prosty sposób można osiągnąć regularne zyski posiadając własną stronę internetową. Czyli o tym jak zarabiać z SeoPilot – czy to się w ogóle opłaca?

zarabianie-online Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?Źródło: pixabay, shotput

Zarabianie na własnej stronie internetowej – stały dochód

Chcąc zarabiać na stronie internetowej z pewnością większość z Was pomyśli o umieszczeniu na stronie reklam Google Adsense – jest to dobre rozwiązanie, które rzeczywiście potrafi przynieść spore zarobki, ale nierzadko polityka Google jest niejasna i nasza strona jest blokowana, a pieniądze, które do tej pory zarobiliśmy przepadają. Istnieją jeszcze inne sposoby zarabiania w internecie – o czym wspomnę w przyszłości np. poprzez umieszczanie tzw. artykułów sponsorowanych.

W tym artykule chciałbym przedstawić ciekawy sposób pozwalający zarobić miesiąc w miesiąc podobną kwotę – a więc uzyskać regularny dochód.

SeoPilot, bo o nim mowa to serwis pozwalający na pozycjonowanie swojej strony w internecie, ale również zarabianie na stronie poprzez tzw. wykup miejsca reklamowego. Innymi słowy w zamian za rezerwację miejsca na naszej stronie internetowej otrzymamy co miesiąc określoną kwotę pieniędzy, którą możemy wypłacić, lub przeznaczyć na pozycjonowanie strony internetowej.

Po otwarciu w oknie przeglądarki adresu www.seopilot.pl, należy przejść do menu rejestracji i uzupełnić prosty formularz:

rejestracja-seopilot Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?

Jeżeli zamierzamy głównie zarabiać na naszych stronach internetowych, to rejestrujemy się jako wydawca – taki będzie domyślny interfejs aplikacji. Oczywiście będziemy mieli również dostęp do interfejsu pozycjonera i w każdej chwili możemy zlecić pozycjonowanie naszej strony internetowej.

Zarabianie na prowadzeniu strony internetowej – krok po kroku

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się do serwisu, należy przejść do zakładki „Dla wydawcy” (możemy kliknąć na nazwę profilu):

zarabianie-na-www-stabilny-dochod-z-seopilot Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?Zobaczymy tutaj listę wszystkich „dodanych” stron internetowych – na początku rzecz jasna będzie ona pusta i należy kliknąć przycisk Dodaj serwis:

zarabianie-na-www Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?

W kolejnym kroku określamy adres URL strony internetowej, wybieramy do jakiej grupy tematycznej ma należeć, oraz określamy sposób sprzedaży powierzchni reklamowej:

 • Wykup – otrzymujemy stabilny dochód (sprzedajemy całą powierzchnię reklamową)
 • Giełda – zysk uzależniony od ilości sprzedanych miejsc reklamowych (zyski mogą być większe, ale nieregularne)
 • Giełda tryb manualny (j/w z tym, że musimy sami zaakceptować reklamy)

Na początek proponuję skorzystać z pierwszej opcji Wykup, dzięki której otrzymamy stabilny dochód na naszej stronie internetowej – niezależnie od ilości wykupionych reklam.

Po dodaniu serwisu, należy jeszcze zainstalować kod reklamy – klikamy więc na odnośnik zainstaluj kod reklamy:

stabilny-dochod-www Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?

Zobaczymy instrukcję obsługi instalacji kodu PHP – jeżeli samodzielnie nie możemy sobie z nią poradzić, to warto poprosić o pomoc specjalistę wypełniając wniosek o instalację kodu przez specjalistę.

Ile można zarobić?

Zarobki w serwisie SeoPilot są uzależnione od procesu weryfikacji, który ocenia ilość zaindeksowanych podstron w wyszukiwarce Google, liczbę odwiedzin, pagerank, oraz zawartość merytoryczną serwisu. Innymi słowy nawet strony o niewielkiej liczbie odwiedzin mogą liczyć na przyzwoity zarobek, jeżeli posiadają wysoki współczynnik pagerank i przyzwoicie napisane artykuły.

dochod-z-www Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?Jeden z moich serwisów, który został dodany do SeoPilot zarabia w okolicach 74 zł miesięcznie (2,47 zł dziennie) co pozwala na opłatę kosztów serwera i domeny.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby te zarobki były większe – z czasem stawka jest „update’owana” i możemy zarabiać znacznie więcej.

12 thoughts on “Stały dochód ze strony internetowej. Jak zacząć zarabiać na własnej stronie?

  • eddie says:

   Lepiej zarabiać online pasywnie, mozna zarobić naprawde niezle pieniadze, wpiszcie sobie w goglu: jak zarobić na blogu drugą wypłatę

 1. Seopilot jest dobrym narzędziem 🙂 Co prawda jest jedna alternatywa – zamiast walczyć o „darmowy” traffic z wyników organicznych Google, można poprostu go kupić i popracować nad ROI. Algo w dużym skrócie jest takie:

  1. Wybieram niszę (np. jakiś konkretny produkt)
  2. Robimy, bądź nie robimy kilka stron landingowych opisujących zalety produktu/usługi
  3. Oceniamy – kogo ten produkt interesuje, ewentualnie kontaktujemy się po dodatkowe info z reklamodawcą (imho najczęściej można samemu określić grupę docelową bez kontaktu)
  4. Przygotowujemy zestawy reklam i puszczamy kampanie w AdWords, FB, …, (setki platform mobilnych – jeśli produkt jest np. aplikacją).
  5. Czekamy. Czekamy. Tracimy kasę.
  6. Zaczynają się sprzedaże – analizujemy ścieżki, targeting, geo.
  7. Wyłączamy nieefektywne reklamy, zwiększamy budżet efektywnych.

  Wszystko się sprowadza do powtarzalnych nudnych czynności i analizy efektów, pisaliśmy o tym ostatnio na blogu: http://blog.convertiser.pl/2015/04/jak-zaczac-zarabiac-w-programach-partnerskich/

  P.S. Hint dla blogera: Monitoruj nadchodzące wydarzenia (premiery filmów, książek, gier) i twórz kontent o wiele wcześniej na ten temat żeby być w topie Google w dniu kiedy opisywany przez Ciebie produkt będzie dostępny w sprzedaży. Wtedy tylko dodasz linki partneskie i zaczniesz zgarniać prowizję za swoją pracę. Taki case study opisaliśmy ostatnio na blogu: http://blog.convertiser.pl/2015/04/jak-zarobic-na-premierze-wiedzmina-3/

 2. Dla stron z małą ilością odwiedzin można zarabiać publikując na niej linki dla potrzeb SEO, a dla blogów z wielką odwiedzalnością – treści sponsorowane.

  I to i owo można robić poprzez http://empirelinks.com/pl/

  Sami tam ustalamy ceny i decydujemy co publikować.

 3. Bartek says:

  Oprócz reklam Adsense można na stronie wpiąć także dodatkowe reklamy od innych partnerów. Wówczas są dwa niezależne źródła przychodu dla strony. Sam prowadzę taką sieć (DigAd24) i chętnie opowiem jak to wygląda w praktyce jeśli ktoś będzie zainteresowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.