Tworzenie makra do gry Haxball. Kody do Haxballa, z których każdy korzysta !

Haxball to prosta i darmowa gra wykonana w technologii flash, w której naszym celem jest zdobycie jak największej liczby bramek dla naszej drużyny. Haxball cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników internetu ze względu na proste zasady, możliwość gry z poziomu przeglądarki internetowej (nie trzeba niczego instalować), oraz bezpłatny dostęp. W dodatku jest to gra piłkarska, w której nie możemy narzekać na nudę – każda akcja, lub gol drużyny jest wyjątkowy.

makro-do-haxballa1-300x156 Tworzenie makra do gry Haxball. Kody do Haxballa, z których każdy korzysta !Chwilę zastanawiałem się czy opublikować ten wpis, ale zauważyłem, że coraz więcej osób grających w Haxballa korzysta z tzw. makra, które zwiększa szanse na wygraną. Postanowiłem więc każdemu pokazać w jaki sposób zrobić makro do gry Haxball i jak korzystać z gotowego makra w grze. Oczywiście makro nie sprawi, że za każdym razem będziemy wygrywali – jest ono przydatne dla osób, które umieją z niego korzystać. Może się zdarzyć również, że będziemy przegrywali z osobami, które z makra w ogóle nie korzystają.

Makro do Haxballa:

Na początek wyjaśnię do czego służy makro w grze Haxball i co to właściwie jest to „makro”.

A więc makro to nic innego jak prosta instrukcja, lub polecenie, które wykonuje określone zadania. Makra bardzo często tworzy się po to, aby przyśpieszyć wykonywanie tych samych czynności – możliwe, że znacie je z arkusza kalkulacyjnego Excel.

W grze Haxball makra używa się do tego, aby w bardzo krótkim czasie wykonać kilka czynności jednocześnie np. symulować naciśnięcie klawisza, lub kilku klawiszy jednocześnie. W ten sposób możemy np. bardzo szybko odbić piłeczkę od bandy, albo posłać tzw. „rocketa”.

Makro różni się tym od „normalnej” gry, że jesteśmy w stanie zasymulować kilkukrotne naciśnięcie klawisza w ułamkach sekund – nie bylibyśmy w stanie tak szybko klikać na klawiaturze, gdyby nie makro !

Jak stworzyć makro do gry Haxball ?

Aby stworzyć makro do gry Haxball potrzebny nam będzie program o nazwie AutoHotkey, w którym zdefiniujemy odpowiednie polecenia do wykonania.

Po zainstalowaniu programu, klikamy PPM w dowolnym miejscu na pulpicie i z menu kontekstowego wybieramy opcję Nowy -> AutoHotkey Script:

makro-do-haxballa-300x230 Tworzenie makra do gry Haxball. Kody do Haxballa, z których każdy korzysta !

Skrypty możemy pisać również w zwykłym notatniku, wystarczy na końcu zmienić rozszerzenie pliku tekstowego na .ahk

Gdy utworzymy nowy plik, klikamy na niego PPM i wybieramy pozycję Edit Script, lub Otwórz za Pomocą Notatnika.

Pierwszą rzeczą, którą napiszemy w makro do Haxballa jest aktywacja kodów – nie chcemy przecież, aby działały one cały czas, ale w momencie, gdy je aktywujemy.

~CapsLock::Suspend, % GetKeyState("CapsLock","t") ? "Off" : "On" ; CAPS LOCK to toggle on off

Od teraz, gdy klikniemy klawisz CapsLock makro stanie się aktywne – w ten sam sposób je wyłączamy.

No dobra, ale nasze makro jeszcze niczego nie robi, a chcielibyśmy szybciej naciskać klawisz strzału. Ustalmy więc, że po naciśnięciu spacji zasymulujemy szybkie kilkukrotne naciśnięcie przycisku strzału:

space:: ; Szybkie odbijanie pilki
While GetKeyState("space")
{
Send, {x down}
sleep, 20
Send, {x up}
sleep, 20
}

Powyższy kod sprawdza, czy został naciśnięty klawisz spacji, a jeżeli tak to po jego naciśnięciu zostaje wysłana instrukcja (Send), która każe symulować przyciśnięcie klawisza X, a następnie zwolnienie klawisza X. Instrukcja Sleep powoduje chwilowe wstrzymanie kodu – gdyby jej nie było moglibyśmy nawet nie zauważyć wykonania makra (działałoby ono strasznie szybko).

Jeszcze lepsze rezultaty otrzymamy, gdy zastosujemy poniższy fragment kodu:

space:: ; Szybkie odbijanie pilki
While GetKeyState("space")
{
Send, {x down}
sleep, 10
Send, {x up}
sleep, 20
Send, {x down}
sleep, 10
Send, {x up}
sleep, 20
}

Wystarczy teraz zapisać utworzony skrypt i uruchomić go w programie AutoHotkey – albo po prostu dwukrotnie na niego kliknąć.

Grając w Haxball, należy nacisnąć klawisz CapsLock, aby aktywować makro – od tej chwili każdorazowe naciśnięcie spacji spowoduje uruchomienie kombinacji strzału.

Oczywiście makro może posłużyć również do wielu innych czynności tj. pisanie na czacie, lub wykorzystanie innych kombinacji klawiszy.

Przeczytaj również

Pies, który zrobił karierę na Instagramie! Niesamo... Był już pies, który jeździł koleją, ale nie było jeszcze psa, który stał się gwiazdą Instagramu! Rafael Mantesso wraz ze swoim pięcioletnim bullterier...
Trailer fanów gry Grand Theft Auto 5. GTA 5 w norm... Trailer gry Grand Theft Auto 5 w prawdziwym życiu. Ciekawy trailer GTA 5 Real Life - musisz to zobaczyć ! Jako, że mamy obecnie weekend postanowiłem ...
Darmowe czcionki na stronę internetową. Bezpłatne ... Google udostępnia potężną bazę krojów czcionek, które możemy wykorzystać na własnej stronie internetowej. Zaletą Google Fonts jest to, że czcionek nie...
Jak stworzyć silne i łatwe do zapamiętania hasło?... Obecnie niemal każdy większy serwis internetowy umożliwia rejestrację kont użytkowników, które musimy zabezpieczyć hasłem składającym się zazwyczaj z ...

17 thoughts on “Tworzenie makra do gry Haxball. Kody do Haxballa, z których każdy korzysta !

 1. Przemo says:

  Odbijanie piłki za pomocą lewego przycisku CTRL:

  space:: ; Szybkie odbijanie pilki
  While GetKeyState(„LControl „)
  {
  Send, {x down}
  sleep, 20
  Send, {x up}
  sleep, 20
  }

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.