Tworzymy profesjonalne intro na YouTube – krok po kroku.

Jeżeli publikujesz, lub zamierzasz publikować wideo w serwisie YouTube, to z pewnością zainteresuje Cię możliwość stworzenia w prosty sposób profesjonalnie wyglądającego intra, które będzie wyświetlane przed Twoimi filmikami. Jeżeli należysz do grona osób, które nie chcą tracić czasu na długie montowanie intra, nie masz odpowiednich narzędzi, lub umiejętności, to koniecznie przeczytaj ten poradnik.

profesjonalne-intro-na-youtube Tworzymy profesjonalne intro na YouTube - krok po kroku.Źródło: Źródło:

RenderForest – profesjonalne intro na YouTube

Wiele firm, oraz osób publikujących wideo w serwisie YouTube poprzedza je krótkim intro wprowadzającym, czyli pewnego rodzaju „podpisem”. Materiały przygotowane w ten sposób wydają się bardziej dopracowane i profesjonalne – nic więc dziwnego, że w sieci pojawia się coraz więcej zleceń od osób, które chciałyby mieć własne intro wprowadzające.

Stworzenie od podstaw własnego intro jest czasochłonne i zazwyczaj wymaga użycia drogich programów takich jak chociażby Adobe After Effects, lub Sony Vegas Movie Studio. Istnieją prostsze alternatywy w postaci gotowych szablonów i aplikacji internetowych, z których mogą skorzystać osoby nie obeznane z zaawansowanym montażem wideo i efektami specjalnymi. Przykładem takiej aplikacjie jest RenderForest.

Serwis umożliwia przygotowanie bardzo dobrze wyglądającego intra z wykorzystaniem gotowych szablonów – a jest ich całkiem sporo:

renderforest-intro Tworzymy profesjonalne intro na YouTube - krok po kroku.Źródło: renderforest.comRenderForest umożliwia przygotowanie intra w kilku rozdzielczościach – darmowej jakości 360SD z nałożonym znakiem wodnym, oraz płatnych 360SD bez znaku wodnego, 720HD i1080HD. Za możliwość pobrania wideo w lepszej jakości 720HD/1080HD będziemy musieli zapłacić odpowiednio 80/120 złotych. Serwis umożliwia również wykupienie abonamentu, który pozwala pobierać większą liczbę plików w lepszej jakości.

Tworzymy własne intro

Aby stworzyć własne intro w serwisie należy dokonać bezpłatnej rejestracji. Po zalogowaniu się przechodzimy do zakładki Video Templates i wybieramy jeden z dostępnych szablonów. Po wybraniu intra klikamy na odnośnik Create i rozpoczynamy montaż:

montaz-wideo Tworzymy profesjonalne intro na YouTube - krok po kroku.Źródło: Źródło: Zobaczymy ekran podobny do poniższego, gdzie w kolejnych krokach kreatora będziemy mogli dodać logo, zdjęcia, teksty, muzykę, oraz ustalić kilka innych opcji:

montaz-wideo-2 Tworzymy profesjonalne intro na YouTube - krok po kroku.Źródło: Źródło:

Klikamy na przycisk Choose From Media Library i wybieramy zdjęcie, które chcemy dodać do klipu wideo. Po dodaniu zdjęcia klikamy na kolejny krok (Choose Color) i określamy paletę kolorów wykorzystanych w materiale. Następnie dodajemy muzykę:

muzyka-do-intra Tworzymy profesjonalne intro na YouTube - krok po kroku.Źródło: Źródło:

Aby odsłuchać utwór klikamy na przycisk Play, natomiast jeżeli chcemy wykorzystać go w wideo klikamy na znak plusa.

Na koniec klikamy na przycisk Preview, aby zapisać i zobaczyć materiał wideo (niestety w darmowej wersji w gorszej jakości 360SD ze znakiem wodnym). Po kilku minutach będziemy mogli obejrzeć przygotowany klip, pobrać go na dysk komputera, lub udostępnić w portalu społecznościowym.

RenderForest – kody rabatowe 5% zniżki

Osoby, które zdecydują się na pobranie wideo w lepszej jakości mogą skorzystać z 5% kuponu rabatowego – wystarczy kliknąć na przycisk Add Coupon podczas wyboru planu, z którego chcemy skorzystać:

kupony-rabatowe-renderforest Tworzymy profesjonalne intro na YouTube - krok po kroku.Źródło: Źródło: Kupony do wykorzystania (kto pierwszy ten lepszy):

E06F04903D07
E0AEC9FC3307
E0F2BEF5DFDD
E0F4B37D6611

Jeżeli znacie podobne serwisy tego typu zapraszam do komentowania i podzielenia się swoją opinią.

5 thoughts on “Tworzymy profesjonalne intro na YouTube – krok po kroku.

  1. Ja polecam FLIXPRESS jest dużo tańszy i oferuje większe możliwości. Co prawda nie jest to Adobe After Effects ale przynajmniej intro może wykonać każdy.

  2. Bardzo ciekawe propozycje. Co do FLIXPRESS to również korzystałem, faktycznie jest tańszy i ma nawet niektóre szablony za darmo, problem pojawia się w tym, że jest on bardzo popularny w wyniku czego mnóstwo filmików ma identyczne intro do naszego. Mało to korzystne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.