Wykrywacz Protect 1206i – Recenzja

Wraz z rozwojem globalnego społeczeństwa, informacja traktowana jest jako dobro ekonomiczne. Decyduje o pozycji konkurencyjnej, rozwoju i przede wszystkim przetrwaniu różnego rodzaju firm. To sprawia, że jest ona niesamowicie cenna. Dlatego też podsłuchów, kamer i innych urządzeń, służących inwigilacji, możemy tak naprawdę spodziewać się w każdym przedsiębiorstwie. Nie jest to na pewno pocieszająca informacja. Istnieje jednak urządzenie, które pozwoli na ich wykrycie, a jest nim Wykrywacz Protect 1206i.
podsluchy Wykrywacz Protect 1206i - Recenzja

Informacja, jako dobro ekonomiczne!

Obecnie żyjemy w wieku informacji, a zmiany, które zachodzą w gospodarce są skutkiem oddziaływania nowych technologii informacyjnych (IT), zwłaszcza Internetu. Dlatego, współcześnie, istotną rolę odgrywa produkcja dóbr i usług informacyjnych, które generują rozwój gospodarczy i tworzą nowe miejsca pracy.

Powoduje to, że dostęp do niej jest niezmiernie cenny. Wiele osób i firm próbuje wejść w jej posiadanie i nie zawsze dzieje się to w całkiem legalny sposób. W związku z tym, każda firma odnosząca sukcesy i posiadająca silną konkurencję, musi być przygotowana na ewentualną kradzież wartościowych dla niej danych. Jedyną metodą, aby w pełni móc zabezpieczyć się przed tego rodzaju działaniami, jak i zwykłą nielojalnością pracowników, jest zakup wykrywacza podsłuchów, telefonów, kamer, lokalizatorów, a także innych urządzeń służących do inwigilacji.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze wykrywacza?

Jeżeli podejrzewasz, że w jakiś sposób, bez twojej wiedzy, jesteś podsłuchiwany lub nagrywany, nie ma co odkładać decyzji o kupnie odpowiedniego wykrywacza. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze? Bardzo istotną kwestią jest to, z jakimi potencjalnymi zagrożeniami będzie musiał zmierzyć się dany sprzęt. W związku z tym oferta tego typu urządzeń jest bardzo szeroka. Wykrywacze mogą bowiem namierzać nadajniki zarówno analogowe jak i cyfrowe, a także pracujące na określonych częstotliwościach.

Następne kryterium stanowi również czas pracy urządzenia. Także bardziej zaawansowane wykrywacze, mogą pracować nawet w kilku trybach. Dzięki czemu analizują wszystkie sygnały radiowe i elektromagnetyczne, mogące stanowić potencjalne zagrożenie. Oczywiście, jak wszędzie, również i tutaj, ceny kształtują się na różnym poziomie, od kilku, do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W niniejszym artykule przybliżymy jedno z wiodących urządzeń na rynku – wykrywacz Protect 1206i.

Wykrywacz Protect 1206i – Recenzja

Wykrywacz Protect 1206i https://www.alfatronik.com.pl/wykrywacz-podsluchow-telefonow-lokalizatorow-protect-1206i-p-427.html jest profesjonalnym wykrywaczem podsłuchów i innych urządzeń służących do inwigilacji za pomocą transmisji sygnałów analogowych jak i cyfrowych (o dużej czułości i wysokim tempie adaptacji, dzięki czemu wykrywa nawet krótkie pakiety danych). Jego najnowsza, ulepszona wersja, wykrywa 3G.

Urządzenie oprócz standardowej anteny dookólnej, wyposażone jest także w antenę kierunkową, która precyzyjnie wskazuje, z którego miejsca nadawany jest sygnał. Poradzi sobie ono, z sygnałami często wykorzystywanymi w inwigilacji, takimi jak: GSM, UMTS, DECT, WiFi i Bluetooth. Wykrywacz Protect 1206i idealnie sprawdzi się, zarówno w rękach profesjonalistów jak i amatorów. Dlaczego? Ponieważ posiada LED-owy wskaźnik (16 segmentów) siły sygnału, diodę kontrolną, jak również identyfikację wykrytych sygnałów, powiadomienia dźwiękowe i świetlne. Ułatwia to na pewno obsługę tego urządzenia. Po jego włączeniu i zbliżaniu się do źródła sygnału, powiadomi o tym zapaleniem się kolejnych segmentów wskaźnika oraz miganiem diody kontrolnej.

Jest to również niezwykle solidne i wytrzymałe urządzenie. Wszystko dzięki obudowie wykrywacza, wykonanej z trwałego aluminium lotniczego, jak również 20-godzinnego czasu pracy. Wykrywacz Protect 1206i jest także bardzo dyskretny i mały (210 x 70 x 16 mm i 300 g wagi), co pozwala na jego pracę nawet w naszej kieszeni. Jego koszt to tylko 1980,00 zł.

Jakie urządzenia wykrywa Protect 1206i?

Lista jest naprawdę długa. Przede wszystkim są to nadajniki radiowe (z modulacją FM i AM), transmitery sygnału video, nadajniki umieszczone w pomieszczeniu, samochodzie lub zainstalowane w linii telefonicznej. Również co bardzo ważne, nadajniki cyfrowe z transmisją ciągłą oraz impulsywną (telefony komórkowe, lokalizatory GPS, wysyłające informacje o położeniu przez sieci komórkowe i inne), telefony komórkowe GSM, nadajniki ze zmienną częstotliwością transmisji, czy też urządzenia działające w sieciach WiFi i Bluetooth.

Jeżeli prowadzisz swoją własną firmę lub masz jakiekolwiek podejrzenia, że ktoś próbuje wejść w posiadanie danych bez Twojej wiedzy, to na pewno warto rozważyć zakup wykrywacz Protect 1206i.

Źródło: Notka PR,

Przeczytaj również

Jak wybrać telefon dla firmy i biznesu? Telefon biznesowy to obecnie podstawa dobrze działającej firmy. Dzięki niemu łatwo można nawiązać kontakt z klientami. Warto więc zastanowić się nad z...
Jak wykorzystać Raspberry Pi ? Zastosowania dla Ra... Zastosowania Raspberry Pi ? Gdzie wykorzystać malinkę i czy warto ją kupić ? Jeżeli lubisz majsterkowanie i nowe technologie to z pewnością zaintere...
Jak zabezpieczyć WordPress? Dostęp do panelu admin... Na jednej z moich stron internetowych opartych o system WordPress zauważyłem, że duże obciążenie serwera generuje plik wp-login.php odpowiedzialny za ...
Jak zablokować domenę pocztową na Gmail ? Blokowan... Blokowanie wiadomości email. Jak założyć filtr wiadomości email w Gmailu ? Jak blokować wiadomości email ? Jak założyć filtr blokujący wiadomości przy...

6 thoughts on “Wykrywacz Protect 1206i – Recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.