Wykrywacz Protect 1206i – Recenzja

Wraz z rozwojem globalnego społeczeństwa, informacja traktowana jest jako dobro ekonomiczne. Decyduje o pozycji konkurencyjnej, rozwoju i przede wszystkim przetrwaniu różnego rodzaju firm. To sprawia, że jest ona niesamowicie cenna. Dlatego też podsłuchów, kamer i innych urządzeń, służących inwigilacji, możemy tak naprawdę spodziewać się w każdym przedsiębiorstwie. Nie jest to na pewno pocieszająca informacja. Istnieje jednak urządzenie, które pozwoli na ich wykrycie, a jest nim Wykrywacz Protect 1206i.
podsluchy Wykrywacz Protect 1206i - Recenzja

Informacja, jako dobro ekonomiczne!

Obecnie żyjemy w wieku informacji, a zmiany, które zachodzą w gospodarce są skutkiem oddziaływania nowych technologii informacyjnych (IT), zwłaszcza Internetu. Dlatego, współcześnie, istotną rolę odgrywa produkcja dóbr i usług informacyjnych, które generują rozwój gospodarczy i tworzą nowe miejsca pracy.

Powoduje to, że dostęp do niej jest niezmiernie cenny. Wiele osób i firm próbuje wejść w jej posiadanie i nie zawsze dzieje się to w całkiem legalny sposób. W związku z tym, każda firma odnosząca sukcesy i posiadająca silną konkurencję, musi być przygotowana na ewentualną kradzież wartościowych dla niej danych. Jedyną metodą, aby w pełni móc zabezpieczyć się przed tego rodzaju działaniami, jak i zwykłą nielojalnością pracowników, jest zakup wykrywacza podsłuchów, telefonów, kamer, lokalizatorów, a także innych urządzeń służących do inwigilacji.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze wykrywacza?

Jeżeli podejrzewasz, że w jakiś sposób, bez twojej wiedzy, jesteś podsłuchiwany lub nagrywany, nie ma co odkładać decyzji o kupnie odpowiedniego wykrywacza. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze? Bardzo istotną kwestią jest to, z jakimi potencjalnymi zagrożeniami będzie musiał zmierzyć się dany sprzęt. W związku z tym oferta tego typu urządzeń jest bardzo szeroka. Wykrywacze mogą bowiem namierzać nadajniki zarówno analogowe jak i cyfrowe, a także pracujące na określonych częstotliwościach.

Następne kryterium stanowi również czas pracy urządzenia. Także bardziej zaawansowane wykrywacze, mogą pracować nawet w kilku trybach. Dzięki czemu analizują wszystkie sygnały radiowe i elektromagnetyczne, mogące stanowić potencjalne zagrożenie. Oczywiście, jak wszędzie, również i tutaj, ceny kształtują się na różnym poziomie, od kilku, do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W niniejszym artykule przybliżymy jedno z wiodących urządzeń na rynku – wykrywacz Protect 1206i.

Wykrywacz Protect 1206i – Recenzja

Wykrywacz Protect 1206i https://www.alfatronik.com.pl/wykrywacz-podsluchow-telefonow-lokalizatorow-protect-1206i-p-427.html jest profesjonalnym wykrywaczem podsłuchów i innych urządzeń służących do inwigilacji za pomocą transmisji sygnałów analogowych jak i cyfrowych (o dużej czułości i wysokim tempie adaptacji, dzięki czemu wykrywa nawet krótkie pakiety danych). Jego najnowsza, ulepszona wersja, wykrywa 3G.

Urządzenie oprócz standardowej anteny dookólnej, wyposażone jest także w antenę kierunkową, która precyzyjnie wskazuje, z którego miejsca nadawany jest sygnał. Poradzi sobie ono, z sygnałami często wykorzystywanymi w inwigilacji, takimi jak: GSM, UMTS, DECT, WiFi i Bluetooth. Wykrywacz Protect 1206i idealnie sprawdzi się, zarówno w rękach profesjonalistów jak i amatorów. Dlaczego? Ponieważ posiada LED-owy wskaźnik (16 segmentów) siły sygnału, diodę kontrolną, jak również identyfikację wykrytych sygnałów, powiadomienia dźwiękowe i świetlne. Ułatwia to na pewno obsługę tego urządzenia. Po jego włączeniu i zbliżaniu się do źródła sygnału, powiadomi o tym zapaleniem się kolejnych segmentów wskaźnika oraz miganiem diody kontrolnej.

Jest to również niezwykle solidne i wytrzymałe urządzenie. Wszystko dzięki obudowie wykrywacza, wykonanej z trwałego aluminium lotniczego, jak również 20-godzinnego czasu pracy. Wykrywacz Protect 1206i jest także bardzo dyskretny i mały (210 x 70 x 16 mm i 300 g wagi), co pozwala na jego pracę nawet w naszej kieszeni. Jego koszt to tylko 1980,00 zł.

Jakie urządzenia wykrywa Protect 1206i?

Lista jest naprawdę długa. Przede wszystkim są to nadajniki radiowe (z modulacją FM i AM), transmitery sygnału video, nadajniki umieszczone w pomieszczeniu, samochodzie lub zainstalowane w linii telefonicznej. Również co bardzo ważne, nadajniki cyfrowe z transmisją ciągłą oraz impulsywną (telefony komórkowe, lokalizatory GPS, wysyłające informacje o położeniu przez sieci komórkowe i inne), telefony komórkowe GSM, nadajniki ze zmienną częstotliwością transmisji, czy też urządzenia działające w sieciach WiFi i Bluetooth.

Jeżeli prowadzisz swoją własną firmę lub masz jakiekolwiek podejrzenia, że ktoś próbuje wejść w posiadanie danych bez Twojej wiedzy, to na pewno warto rozważyć zakup wykrywacz Protect 1206i.

Źródło: Notka PR,

Przeczytaj również

Najważniejsze parametry Google Adwords – jak... W raportach Google Adwords otrzymujemy dane oznaczone symbolami, które na początku brzmią obco dla osoby nie zajmującej się na co dzień optymalizacją ...
Resetowanie Firefoxa. Jak naprawić przeglądarkę Fi... Resetowanie Firefoxa. Jak naprawić przeglądarkę Firefox ? Przywracanie ustawień domyślny w Firefox. Jeżeli masz problemy z przeglądarką Firefox, dzi...
Fotomontaż online. Jak zrobić fotomontaż w interne... Przerabianie zdjęć w internecie. Fotomontaż online. Jak zrobić fotomontaż w internecie - ciekawe darmowe efekty graficzne, filtry na zdjęcia, ramki, w...
Automatyczne tagowanie zdjęć w WordPress. Wtyczka ... Automatyczne dodawanie opisów i tytułów do zdjęć pozwoli na lepsze pozycjonowanie plików graficznych w wyszukiwarkach internetowych. Zazwyczaj nie prz...

5 thoughts on “Wykrywacz Protect 1206i – Recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.