Jak znaleźć dobry i tani hosting dla strony WWW?

Ważnym krokiem przy zakładaniu strony WWW jest wybranie dobrego i sprawnego hostingu. To na nim będą znajdowały się pliki, które pojawiają się w różnych miejscach na platformie. Jest kilka ważnych czynników, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze serwera.
hosting-13425_640 Jak znaleźć dobry i tani hosting dla strony WWW?

Tani hosting pozwala na osiągnięcie najwyższych możliwości wirtualnych projektów przy niskich kosztach oraz zminimalizowanej ilości problemów. Wiele osób wybiera serwer na podstawie promocji czy ciekawych ofert. Dla laików takie rabaty mogą wydawać się podejrzane, dlatego boją się korzystać z gotowych rozwiązań.

Jak wybrać hosting?
Odpowiedni hosting przede wszystkim powinien być bezpieczny, zarówno pod względem oprogramowania, jak i serwerowni. Dzięki temu wirusy nie będą miały dostępu do stworzonej strony. Dodatkowo użytkownik powinien pamiętać o częstym zapisywaniu danych, co z kolei zabezpieczy platformę przed ewentualną utratą informacji.

Dobry hosting musi być łatwy w obsłudze. Należy pamiętać, że lepszy jest prosty kreator stron internetowych niż bardzo zaawansowany, który dla początkującego twórcy będzie stanowił nie tylko duże wyzwanie, ale także wiele problemów. Jednak cena to nie wszystko. Pozostają jeszcze kwestie prawne.

Kwestie prawne i cena hostingu
Mało zorientowani użytkownicy w kwestiach umów mogą je podpisać bez wczytywania się w poszczególne paragrafy. Zwykle cena po roku lub innym określonym w dokumencie terminie wzrasta, w przypadku Kylosa cena pozostaje niezmienna. Warto więc dokładnie czytać papiery, które są podpisywane, tym bardziej te dotyczące usług wirtualnych. Należy zwracać także uwagę na inne informacje zapisane małą czcionką lub w formie przypisu. Dla partnerów biznesowych szczególnie ważne jest, aby reputacja w interesach była na wysokim poziomie oraz można było polegać na wspólniku.

Technologia pozwala na obniżanie kosztów utrzymania serwera. Cena jest związana z uruchomieniem i pracą pojedynczej maszyny lub całego klastra. To właśnie duże urządzenia obniżają kwotę za korzystanie z usługi. Ponadto duża liczba klientów rozkłada koszta na liczbę użytkowników, przez co zmniejsza się stawka za hosting. Związane jest to z wynajmowaniem tylko fragmentu przestrzeni w maszynie.

O dobrym hostingu nie świadczy jedynie cena, ale też możliwości, jakie daje on użytkownikom. Często wystarczy prosty lub średnio zaawansowany serwer za znacznie niższą kwotę, która może wynosić od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. Osoby, które szukają sprawnego rozwiązania dla swojej strony mogą więc śmiało zainwestować w hosting od Kylos dający szerokie możliwości oraz spełniający większość potrzeb początkujących klientów.

Źródło: Notka PR,

32 thoughts on “Jak znaleźć dobry i tani hosting dla strony WWW?

  1. Dzięki strasznie mi to pomogło, kiedyś założyłem stronę swojego serwera do gry ale była strasznie nie opłacalne i nie wiedziałem jak zabrać sie za nową ale myśle że teraz dam rade, dzieki i pozdrawiam 🙂

  2. Trzeba też patrzeć pod kontem tego czy support jest cały czas i jak pracuje bo jak się coś wysypie to żeby potem nie było problemów z tym że nie będzie szło przywrócić przez dłuższy czas.

  3. Ja poszukując hostingu znalazłem jakieś porównanie. Ostatecznie wybrałem hekko i nie żałuję, chociaż linuxpl też ma fajną ofertę. Właściwie tylko drobiazgi przeważyły na korzyść hekko.

  4. Właśnie szukam jakiegoś dobrego i taniego hostingu .pl. Wskazówki dotyczące hostingów na pewno się przydadzą. Tydzień temu szukałam jakiegoś poradnika, szkoda że nie trafiłam tu wcześniej. Zaoszczędziła bym czas jak widzę. Także wielkie dzięki dla autora

  5. Treść artykułu na pewno się przyda początkującym w tej kategorii. Bardzo dobry wpis, polecam każdemu 😉 Co do hostingu jeszcze trzeba sprawdzać możliwą ilość podstron, jaką możemy utworzyć. Np. hosting od home.pl ma określone pakiety 😉

  6. Zawsze miałem problem ze znalezieniem dobrego i za rozsądne pieniądze hostingu. Trafiłem na Pana artykuł i dowiedziałem się na prawdę bardzo dużo ciekawych rzeczy. Miałem z hekko i minthosta. Muszę spróbować pańskich rad.

  7. Kacpero says:

    Dzięki za te porady bo dużo mi dały, proszę o więcej wiedzy dla „początkujący” z pewnością będę czekał. Pytanie czy mógłby ktoś polecić jakies blogi, wideo, czy magazyny do poczytania , może z wyjątkiem social media manager bo już znam? Dzięki !

  8. Czyli jeśli dobrze zrozumiałam im droższy hosting tym lepszy? Przymierzam się do otwarcia sklepu i nie mogę się zdecydować właśnie na hosting.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.