Podstawy Cheat Engine – hackowanie gry flash. Cheat Engine w praktyce.

Podstawy Cheat Engine. Jak włamać się do gry flash – zmiana ilości złota, poziomu energii i innych parametrów w grach. Cheat Engine na przykładzie gry flash Tower Defense.

Jeżeli marzyłeś kiedyś o tym, aby zostać hakerem to teraz masz okazję sprawdzić się w tej roli. W tym poradniku dowiesz się jak włamać się do gry flash i zdobyć więcej punktów, złota, lub innych przedmiotów, a także zapisać się na liście rankingowej. Poznasz podstawy programu Cheat Engine, który pozwoli Ci oszukiwać w grach flash.

cheatengine-300x260 Podstawy Cheat Engine - hackowanie gry flash. Cheat Engine w praktyce.Jak włamać się do gry flash ?

Ten wpis dedykuję wszystkim początkującym, którzy rozpoczynają swoją przygodę z programem Cheat Engine. Pokażę tutaj krok po kroku jak zmienić dowolną wartość w grze flash np. ilość dostępnych surowców w grze, a także omówię podstawowe opcje programu Cheat Engine.

Na samym początku musimy wybrać sobie grę flash, do której będziemy chcieli się „włamać”. Dodam, że gra flash jest to gra zapisana w formacie .swf (wykonana w technologii Adobe Flash), którą możemy uruchomić z okna przeglądarki internetowej.

W tym poradniku przedstawię jak zdobyć więcej surowców w grze „Kingdom Rush” – jest to gra nawiązująca do serii gier Tower Defense, w której musimy bronić terytorium i nie dopuścić, aby wrogie oddziały dotarły do końca ścieżki.

Cheat Engine w praktyce – podstawy

Aby „hackować” gry flash niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie – tutaj znakomicie spisuje się narzędzie o nazwie Cheat Engine, które bezpłatnie pobierzemy stąd. Po uruchomieniu programu zobaczymy okno jak poniżej:

cheat-engine-podstawy1-300x264 Podstawy Cheat Engine - hackowanie gry flash. Cheat Engine w praktyce.Program został podzielony na kilka części:

 1. Narzędzia pozwalające załadować aplikację, do której chcemy się włamać.
 2. Znalezione adresy i wartości.
 3. Możliwość zawężenia poszukiwań (filtrowanie adresów i wartości).
 4. Pamięć (zapamiętane adresy i wartości).

Zasada działania programu Cheat Engine nie jest zbyt skomplikowana i opiera się na skanowaniu pamięci dla zmiennych używanych w grze. Mówiąc prościej program wyszukuje adresy i przypisane do nich wartości, które odpowiadają zmiennym dostępnym w grze.

Cheat Engine – zaczynamy hackowanie

Na samym początku należy uruchomić grę flash w przeglądarce, oraz uruchomić program Cheat Engine. Po uruchomieniu programu Cheat Engine klikamy podświetlony przycisk Select a process to open

cheat-engine-podstawy-201x300 Podstawy Cheat Engine - hackowanie gry flash. Cheat Engine w praktyce.Jak mogliście zauważyć w moim przypadku mam uruchomione dwa procesy Flash Player Plugin – dlatego uruchamiam pierwszy z nich, a w przypadku gdy nie uda mi się poprawnie „rozkodować” gry wszystko należy powtórzyć dla drugiego procesu.

Po kliknięciu przycisku Open, należy z menu po prawej stronie wybrać opcję Unknown Initial Value (z rozwijanego menu Scan Type), a następnie kliknąć przycisk First Scan, z menu po prawej stronie, aby rozpocząć skanowanie początkowe.

Wybraliśmy opcję Unknown Initial Value, ponieważ na samym początku nie znamy wartości, której poszukujemy, ale o tym jeszcze za chwilę. Wróćmy tymczasem do okna gry – widzimy coś takiego:

tower-defense-cheat-engine-300x253 Podstawy Cheat Engine - hackowanie gry flash. Cheat Engine w praktyce.Naszym celem będzie zwiększenie ilości złota w grze – na samym początku otrzymujemy 265 sztuk złota. Wracając do tego co napisałem powyżej tzn. „na samym początku nie znamy wartości, której poszukujemy” – moglibyście teraz powiedzieć, jak to nie znamy wartości złota, skoro wyświetla nam się 265 sztuk złota.

Czy zatem moglibyśmy w programie Cheat Engine skorzystać z menu Exact Value (Scan Type) i wyszukać wartość 265 ? Okazuje się, że nie do końca – a raczej przestrzegałbym przed tego typu praktyką, ponieważ często okazuje się ona mało skuteczna.

Wielu programistów zabezpiecza swoje gry, w ten sposób że do zmiennej zapisuje inną wartość, a użytkownikowi na ekranie wyświetla inną wartość np. zmienna złoto w grze została zapisana jako 10, natomiast użytkownikowi wyświetla się wartość 20 razy większa, czyli 200. W Cheat Engine szukalibyśmy wtedy błędnej wartości, czyli 200, zamiast 10 i mogłoby się okazać, że modyfikujemy parametr, który nie jest odpowiedzialny za ilość złota, ale np. za ilość żyć, czas w grze itp…

Cheat Engine – szukanie właściwej zmiennej

Skoro już jesteśmy po pierwszym skanowaniu z opcją Unknown Initial Value, to teraz należy doprowadzić do tego, aby wartość złota uległa zmianie. Wracamy więc do naszej gry i kupujemy dowolny budynek:

cheat-engine-300x253 Podstawy Cheat Engine - hackowanie gry flash. Cheat Engine w praktyce.Zwróćcie uwagę, że wartość złota w grze uległa zmianie i teraz wynosi 195 sztuk złota. Wracamy więc do programu Cheat Engine i z menu Scan Type wybieramy opcję Decreased Value – co oznacza, że będziemy poszukiwali wartości, która uległa zmniejszeniu od ostatniego skanowania. Gdy ustawimy opcję Decreased Value klikamy przycisk Next Scan:

cheat-engine-podstawy2-300x163 Podstawy Cheat Engine - hackowanie gry flash. Cheat Engine w praktyce.Teraz należy znaleźć zmienną z okna po lewej stronie, która będzie odpowiadała za przechowywanie złota w grze. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ tych zmiennych jest ponad 400 tysięcy ! Dlatego musimy kilkukrotnie zmieniać wartość złota w grze, tak jak to robiliśmy do tej pory i z menu Scan Type wybierać opcję Decreased Value, lub Increased Value – po każdej zmianie wartości złota (w momencie, gdy stracimy złoto, lub gdy zyskamy złoto) – klikać przycisk Next Scan.

Reasumując kupujemy nowy budynek, z menu Scan Type wybieramy pozycję Decreased Value (zakup budynku, zmniejsza wartość złota), a następnie klikamy przycisk Next Scan. Po wybudowaniu trzech budynków i trzykrotnym kliknięciu Next Scan zamiast znalezionych 400 tysięcy zmiennych będziemy ich mieli już około 1,5 tysiąca. To nadal za dużo ! Jednak nie możemy już postawić nowego budynku, ponieważ mamy za mało pieniędzy – dlatego klikamy przycisk Start Battle – w czasie wojny, zarobimy trochę złota:

cheat-engine-hackowanie-gier-flash-300x261 Podstawy Cheat Engine - hackowanie gry flash. Cheat Engine w praktyce.Po zarobieniu pieniędzy wracamy do okna programu Cheat Engine i z menu Scan Type wybieramy Increased Value, a następnie klikamy przycisk Next Scan. Za każdym razem, gdy przybywa nam złota możemy klikać przycisk Next Scan, z ustawioną opcją Increased Value.

Po chwili liczba znalezionych wyników powinna być na tyle mała, że znajdziemy poszukiwaną zmienną:

cheat-engine-hackowanie-gier-flash1-300x161 Podstawy Cheat Engine - hackowanie gry flash. Cheat Engine w praktyce.Klikamy prawym klawiszem myszki na wybranej zmiennej (która według nas odpowiada, za przechowywanie złota) i wybieramy menu change value of selected adress. Należy teraz wpisać wartość złota, którą chcemy dysponować w grze np. 5000, zostanie ona dodana do naszego konta w grze.

W przypadku tej gry wartość złota zapisana w zmiennej i wyświetlana w grze są takie same, dlatego na samym początku moglibyśmy wyszukać zmienną korzystając z opcji Exact Value – jednak nie zawsze tak jest o czym pisałem wcześniej.

Przeczytaj również

Czy certyfikat SSL jest niezbędny podczas prowadze... Coraz częściej zdarza się, że podmioty prowadzące swój biznes online natrafiają na oszustów chcących wyłudzić od nich pieniądze. Podają się za prawnik...
Jak znaleźć dobry i tani hosting dla strony WWW? Ważnym krokiem przy zakładaniu strony WWW jest wybranie dobrego i sprawnego hostingu. To na nim będą znajdowały się pliki, które pojawiają się w różny...
Co może grozić za nagrywanie filmów z udziałem inn... W tym wpisie poruszę modę na nagrywanie filmików w miejscach publicznych, z udziałem przypadkowych osób, które są następnie publikowane w serwisie You...
Blog o tematyce komputerowej „CybernecikR... Blog komputerowy - oficjalny start. Dlaczego powstał blog o tematyce komputerowej i o czym będę na nim pisał ? Cześć ! Mam na imię Przemysław i posta...

5 thoughts on “Podstawy Cheat Engine – hackowanie gry flash. Cheat Engine w praktyce.

 1. Marta says:

  Dzięki wielkie za tutorial – działa! 😉 Dodam jako ciekawostkę, że niektórzy programiści zmieniają wartość punktów – w mojej grze była to wartość np. 2056, podczas gdy wyświetlana dla użytkownika wartość wynosiła 1028, czyli połowę wartości. Aby zmienić wartość na konkretną liczbę wystarczyło ją pomnożyć x2 i wypisać taką, wówczas otrzymywaliśmy pożądaną liczbę. Powodzenia dla wszystkich 🙂

 2. Przemo says:

  Właśnie o tym pisałem w artykule: „Wielu programistów zabezpiecza swoje gry, w ten sposób że do zmiennej zapisuje inną wartość, a użytkownikowi na ekranie wyświetla inną wartość np. zmienna złoto w grze została zapisana jako 10, natomiast użytkownikowi wyświetla się wartość 20 razy większa, czyli 200. W Cheat Engine szukalibyśmy wtedy błędnej wartości, czyli 200, zamiast 10 i mogłoby się okazać, że modyfikujemy parametr, który nie jest odpowiedzialny za ilość złota, ale np. za ilość żyć, czas w grze itp…” 🙂

 3. Anonim says:

  hej a w payday 2 na perki wszystkie wiem że to wogule inna spr ale nie moge nic znalesc a prubowalem i poprostu beznadzieja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.