Sterowanie telewizorem za pomocą smartfonu. Mi Pilot, aplikacja do zdalnego sterowania urządzeniami RTV.

Chciałbym się z Wami podzielić ciekawą aplikacją na systemy Android, która umożliwia sterowanie urządzeniami RTV za pomocą telefonu. Jeżeli zepsuł Ci się pilot od telewizora, albo po prostu potrzebujesz dodatkowego urządzenia, dzięki któremu będziesz mógł zdalnie sterować wieżą HiFi, to skorzystaj z proponowanych poniżej aplikacji.

Steruj urządzeniami RTV z wykorzystaniem smartfon’a

Osobiście korzystam z telefonu marki Xiaomi, z którego jestem bardzo zadowolony i chciałbym się z Wami podzielić ciekawą aplikacją, która znalazła się właśnie na wyposażeniu telefonu. Aplikacja nosi nazwę ’小米万能遥控’, co po przetłumaczeniu oznacza ’Mi Pilot’.

Aplikację Mi Pilot możecie pobrać ze sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duokan.phone.remotecontroller – nie jestem jednak pewien, w jakich językach jest ona udostępniana (na pewno w chińskim, ale pewnie również w języku angielskim). Tutaj zrzuty ekranu wskazują, że możecie ją mieć również w języku angielskim.

Aplikacja umożliwia sterowania z wykorzystaniem podczerwieni domowym sprzętem RTV, w tym między innymi telewizorami, zestawem kina domowego, sprzętem audio, projektorami itp… Wśród testowanych przez producenta modeli telefonów obsługujących aplikację znalazły się min. Xiaomi Mi3/Mi4, Redmi Note2/3, Huwaei 3/6, Samsung S4/S5/S6, Note 3/4, oraz HTC One.

Mi Pilot po polsku – aplikacja do zdalnego sterowania

Na moim urządzeniu Xioami aplikacja została spolszczona i jest dostępna w rodzimym języku, zainteresowanych zapraszam do tego tematu (na dole w dziale „aktualne wersje aplikacji z MIUIPolska), gdzie również możecie pobrać Mi Pilot.

Poniżej kilka zrzutów ekranu z mojego telefonu i działania aplikacji Mi Pilot:

Screenshot_2016-10-22-11-00-52_com.duokan.phone_.remotecontroller1-169x300 Sterowanie telewizorem za pomocą smartfonu. Mi Pilot, aplikacja do zdalnego sterowania urządzeniami RTV.Źródło: Źródło:

Mi Pilot umożliwia sterowanie wieloma urządzeniami z wykorzystaniem fal radiowych.

Screenshot_2016-10-22-11-00-45_com.duokan.phone_.remotecontroller1-169x300 Sterowanie telewizorem za pomocą smartfonu. Mi Pilot, aplikacja do zdalnego sterowania urządzeniami RTV.Źródło: Źródło:

Konfiguracja aplikacji do pracy z określonym modelem urządzenia jest bardzo łatwa – intuicyjny kreator pomoże nam krok po kroku przejść etap parowania urządzeń. Po sparowaniu odbiornik jest na stałe zapisany w ustawieniach aplikacji – w zależności jakim urządzeniem chcemy sterować,wybieramy odpowiednie z dostępnej listy.

Screenshot_2016-10-22-10-59-59_com.duokan.phone_.remotecontroller1-169x300 Sterowanie telewizorem za pomocą smartfonu. Mi Pilot, aplikacja do zdalnego sterowania urządzeniami RTV.Źródło: Źródło:

W przypadku odbiornika telewizyjnego możemy przełączać kanały, wyłączać i włączać telewizor, sterować głośnością, oraz wyświetlać dodatkowe funkcje tj. telegazeta, czy menu telewizora.

W przypadku, gdyby nasz telefon nie obsługiwał poprawnie aplikacji Mi Pilot, możemy skorzystać z alternatywnego rozwiązana Smart IR Remote.

18 thoughts on “Sterowanie telewizorem za pomocą smartfonu. Mi Pilot, aplikacja do zdalnego sterowania urządzeniami RTV.

  • Jarek says:

   Raczej nie fal radiowych, a podczerwieni.
   W innych telefonach, gdzie nie ma diody IR sterowanie odbywa się za pomocą fal radiowych (poprzez WIFI) w Xiaomi przez małą diodę umieszczoną na górze telefonu.

 1. Przed smartfonami wielka przyszłość (choć i teraźniejszość wydaje się wielka) 😀 Naprawdę świetne urządzenia, dzięki którym już wkrótce będziemy mogli sterować całym naszym bezpośrednim domowym otoczeniem

 2. Ja znalazłem znacznie ciekawsze zastosowanie dla tej aplikacji. Po prostu pobierzcie ją i zainstalujcie w waszym telefonie, a następnie wybierzcie się do Media Markt bądź innego EuroAGD i wyłączajcie po kolei odbiorniki 😉
  Mina obsługi, o ile Was nie przyłapią na tym procederze jest wtedy bezcenna.

 3. Krzysztof says:

  Jak dodać urządzenie którego niema na liście?? Np. popularne dekodery DVBT WIWA lub mini wierze popularnej Fińskiej marki SVEN ?
  Czy można skopiować sygnały z posiadanego już innego pilota?

 4. Też mam telewizor, którym zazwyczaj steruję telefonem. Bardzo go lubię. Jest duży i ma szeroki, dobry wyświetlacz (problemem było znalezienie uchwytów na telewizor). Ale artykuł bardzo ciekawy 🙂 Będę wpadać częściej!

 5. Od kiedy zainteresowałam się technologią „smart home” lubię wprowadzać tego typu rozwiązania do swojego mieszkania. Według mnie zdalne sterowanie urządzeniami jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Nie ma nic lepszego, niż np. zaparzenie sobie kawy na odległość bez wstawania z kanapy :). Fajnie, że powstają tego typu urządzenia i aplikacje. Sama z chęcią z nich korzystam! Wiem, że stają się one coraz bardziej popularne. Myślę, że za niedługo to wszystko będzie na porządku dziennym.

 6. Rr says:

  Czy ktoś pochwali się jak skonfigurować sterowanie urządzeniami, których nią ma na liście? Czy to jest nie do zrobienia? A może jakiś sposób na skopiowanie istniejącego pilota obojętnie jakiego producenta – to by było najprostsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.