Laptopy biznesowe – idealne rozwiązanie dla firm.

Posiadanie sprawnie działających komputerów to absolutny must have dla każdej firmy. W obecnych czasach do lamusa odeszły już komputery stacjonarne, a prym wiodą laptopy. Wielu producentów ma w swojej ofercie komputery przeznaczone specjalnie do zastosowań biznesowych. Czym takie laptopy różnią się od zwykłych komputerów i dlaczego warto postawić właśnie na nie kupując komputer przenośny do swojej firmy?

notebook Laptopy biznesowe - idealne rozwiązanie dla firm.Źródło: Źródło:

Dlaczego warto kupić laptopy biznesowe do firmy?

 • Jakość wykonania

Laptop to podstawowe narzędzie pracy każdego przedsiębiorcy. Jest użytkowany każdego niemal dnia, przez co najmniej osiem godzin. Oprócz standardowego biurowego wykorzystywania, często jest także zabierany na spotkania biznesowe, wyjazdy i konferencje. Aby długo i bezawaryjnie służył swojemu właścicielowi musi być więc wykonany z jak najbardziej wytrzymałych materiałów. Laptopy biznesowe zazwyczaj są wykonane z aluminium oraz posiadają odpowiednio wzmocnione takie elementy, jak klapa ekranu, czy dysk twardy. W przeciwieństwie do plastiku, obudowa aluminiowa cechuje się znacznie wyższą odpornością na ewentualne uszkodzenia. Laptopy przeznaczone do pracy są więc znacznie trwalsze i bez obaw mogą być zabierane w podróże. Jest to szczególnie istotne dla tych z przedsiębiorców, którzy często się przemieszczają w celach służbowych.

 • Wyposażenie

Laptopy przeznaczone do pracy od zwykłych różnią się także ilością oraz rodzajem posiadanych portów. Ze względu na swoje biznesowe zastosowanie muszą bowiem zapewnić użytkownikowi dostęp do wszystkich najbardziej popularnych złączy mających zastosowanie w pracy zawodowej. Kupując laptop biznesowy możemy więc być pewni, że będzie on wyposażony w więcej portów niż jego konsumpcyjny odpowiednik. Zapewni to jego użytkownikowi komfort pracy oraz możliwość podłączenia pod komputer niezbędnych do pracy urządzeń.

Kolejnym istotnym elementem wyposażenia laptopa biznesowego jest także posiadanie przez niego pojemnej baterii, która zwykle pozwala na wiele godzin pracy na jednym ładowaniu.

Laptopy biznesowe zapewniają swoim użytkownikom odpowiednią szybkość oraz kulturę pracy. Zazwyczaj są bowiem wyposażone w odpowiednio mocne podzespoły, które muszą dawać sobie radę z uruchamianiem oraz pracą na dość wymagających programach. Wybór odpowiedniej konfiguracji w tym wypadku zależy od tego, z jakiego oprogramowania na co dzień korzystamy. Im bardziej zasobożernych programów używamy, tym mocniejszą specyfikację techniczną musi mieć laptop.

 • Wsparcie techniczne i serwis

Kupując laptop biznesowy zazwyczaj można liczyć na lepsze warunki naprawy oraz pomoc producenta w razie wystąpienia usterek. Wiele firm oferuje także opcję dostarczenia kupującemu sprzętu zastępczego na czas naprawy uszkodzonego komputera. Możemy więc bez obaw oddać nasz komputer do naprawy i kontynuować pracę na zastępczym bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W razie wystąpienia usterki, możemy także skorzystać z dedykowanych infolinii, których specjaliści zdalnie postarają się wyeliminować problem. Komputery biznesowe posiadają także znacznie dłuższe wsparcie techniczne producenta, tzn. dłużej są do nich oferowane części zamienne i podzespoły. Ich naprawa nawet po kilku latach jest więc znacznie szybsza i łatwiejsza.

 • Gwarancja

Wielu producentów laptopów przeznaczonych do zastosowań biznesowych oferuje także dłuższy niż standardowy okres ochrony gwarancyjnej. Może on wynosić nawet 3 lata. Długi okres gwarancji jest o tyle ważny, że firmy nie wymieniają częściej sprzętu na nowy niż co kilka lat.

Po fachową pomoc przy zakupie laptopów zapraszamy na notebooki.pl

Źródło: Notka PR,

9 thoughts on “Laptopy biznesowe – idealne rozwiązanie dla firm.

 1. Bardzo dobry wpis! Jeśli ktoś oczekuje od laptopa przede wszystkim niezawodności i dobrego działania to laptop z serii biznesowej jest najlepszym wyborem. Ja sam, mimo że nie prowadzę biznesu to kupuję laptopy biznesowe, bo wolę solidność i trwałość niż błyszczące, wycierające się plastiki. Zawsze kupuję używane/poleasingowe laptopy, z reguły Dell Latitude albo Lenovo Thinkpad i tym sposobem mam jeszcze na kilka lat dobry komputer.

 2. Ja mimo wszystko pozostaję przy swoim stanowisku, że najlepszym rozwiązaniem są komputery stacjonarne (akurat w tym miejscu, gdzie pracuję), bo działają dłużej i szybciej – oczywiście przy dbaniu o sprzęt 😉

 3. Bardzo przydatny poradnik , jak zawsze zresztą. Mi się wydaje, że jednak co raz więcej przedsiębiorców wybiera laptopy zamiast komputerów stacjonarnych, jest to wygodne, można dołączyć myszkę no i pracownik jest bardziej mobilny.

 4. Ja z kolei podszedłem do tematu z innej strony. Mam jakiegoś konsumenckiego, najzwyklejszego lenovo i też jestem zadowolony. Robi co ma robić, a kosztował ułamek ceny laptopa biznesowego.

 5. Konkretny wpis. Teraz praktycznie każdy w biznesie stawia na laptopy. Zawsze to wygodniej i można spokojnie na spotkanie go zabrać. Stacjonarne komputery już zostają trochę dla graczy.

 6. A ja uważam że wersje biznesowe nie mają racji bytu. Są droższe od zwykłych wersji a mimo tego mają albo takie same parametry techniczne jak te zwykłe albo nawet gorsze. Najlepsze laptopy to takie kosztujące w granicach 3000 zł, posłuży przez 3 lata, a potem trzeba kupić nowego, a nie bujać się w serwisach i naprawiać coś co już na rynku nie ma racji bytu. A jak już kupujecie laptopy do firmy, to warto by było zabezpieczyć klapki plombami zabezpieczającymi tak by mieć pewność, że pracownik nie wyciągnie ramu, czy nie podmieni dysku na inny.

 7. Laptopy biznesowe są faktycznie droższe. Mają faktycznie więcej opcji, ale moim zdaniem lepiej wziąć taki sprzęt dla firmy w leasing na taki okres jaki potrzeba lub nawet kupić poleasingowego. Wyjdzie taniej w szczególności, gdy potrzebujemy dużej ilości elektroniki na niedługi czas. A z tym, że komputery są lepsze to się nie zgodzę. Gdy ktoś często podróżuje służbowo to dużo bardziej sprawdzi się laptop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.