Nowa aplikacja – rekordy pobrań!

Zaledwie dwa miesiące temu została uruchomiona platforma do usług kurierskich Poyade.com, a już osiąga zaskakujące wyniki pobrań. O popularności świadczy także wciąż wrastająca liczba fanów na Facebooku. Zobaczcie, dlaczego aplikacja tak szybko podbija serca Polaków.
telpoyade_1tn Nowa aplikacja – rekordy pobrań!
Innowacja na rynku usług kurierskich

Właściciele aplikacji Poyade.com stworzyli narzędzie, które umożliwia użytkownikom zarabianie i oszczędzanie poprzez świadczenie usług kurierskich. Zasada działania jest prosta. Poprzez rejestrację w aplikacji można zostać kurierem lub korzystać z usług kierowców. Wystarczy dodać – w przypadku chętnych kierowców – planowaną trasę lub – gdy zamierzamy coś wysłać – informacje na temat paczki. Co ważne, właściciele nie pobierają żadnych opłat, dzięki czemu zarówno rejestracja, rezerwacja oraz dalsze korzystanie są całkowicie darmowe. Tyczy się to także zarabiania za pośrednictwem Poyade – kierowca nie odprowadza żadnych opłat z tytułu dochodu właścicielom serwisu. Pozostaje mu jedynie rozliczanie się z Urzędem Skarbowym, o ile zarobki przekraczają dopuszczalny limit, którego nie trzeba zgłaszać.

Interaktywne funkcje

W aplikacji dostępnych jest wiele funkcji, które mają za zadanie ułatwić użytkownikom komunikację i sam proces nadania, przewiezienia i odebrania paczki. Twórcy platformy wciąż jednak pracują nad jej rozwojem, przyglądając się opiniom dotychczas zarejestrowanych osób. Obecnie aplikacja złożona jest z przejrzystego interfejsu oraz kilku niezbędnych opcji, takich jak pole na wpisanie danych miejsca i czasu odbioru paczki i jej nadania oraz – w przypadku kierowcy – wyznaczenia planowanej trasy. Nadający przesyłkę ma możliwość wykonania jej zdjęcia, co może ułatwić wyciąganie konsekwencji w przypadku zniszczenia lub kradzieży.

Instalacja Poyade.com

Pobieranie aplikacji jest całkowicie darmowe. Na dzień dzisiejszy aplikacja dostępna jest na systemy iOS (w wersji minimum 7.0) i Android (w wersji minimum 2.2), a pobrać ją można ze sklepu Google Play lub App Store. Do poprawnego działania aplikacji oraz samego jej uruchomienia, niezbędny jest aktywny sygnał GPS oraz połączenie internetowe. Po instalacji wystarczy się zarejestrować, podając dane, takie jak numer telefonu czy adres e-mail. Ponadto aplikacja może zostać zintegrowana z kontem danego użytkownika na Facebooku, ale funkcja ta jest opcjonalna.

Kto ustala stawki?

Ceny przesyłek ustalane są przez kierowcę i zleceniodawcę. Po dodaniu paczki do systemu, możemy wpisać nasze propozycje cenowe (stawki „od – do”). Podobnie jest w przypadku wyznaczenia trasy przez kierowcę. Dzięki temu użytkownicy mają wgląd w średnią cen w okolicy, co pomoże w ustaleniu konkurencyjnej stawki. Zatem ceny – podobnie jak i reszta działalności poprzez aplikację – są regulowane wyłącznie przez użytkowników.

Bezpieczeństwo korzystania

Twórcy Poyade.com, z myślą zarówno o kierowcach, jak i zleceniodawcach, stworzyli na tyle rozbudowany system, by z łatwością dotrzeć do nieuczciwego użytkownika w przypadku oszustwa. Jest to przede wszystkim wprowadzenie rejestracji, która wymaga podania numeru telefonu (co jest dobrym zabezpieczeniem, ponieważ od niedawna numery niezarejestrowane na konkretną osobę są dezaktywowane) oraz konieczność aktywnego sygnału GPS. Ostatni z czynników pozwoli na zlokalizowanie podejrzanej osoby, jeżeli dojdzie do zgłoszenia na Policję przestępstwa z jej strony. O ile serwis nie kontroluje komunikacji pomiędzy użytkownikami oraz nie rozwiązuje sporów, o tyle w przypadku postępowania karnego może udostępnić niezbędne dane odpowiednim służbom.

Więcej informacji na temat roli serwisu i istoty działania można znaleźć na stronie internetowej oraz w znajdującym się tam Regulaminie.

Źródło: Notka PR,

One thought on “Nowa aplikacja – rekordy pobrań!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.