Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Szybsze ładowanie strony internetowej dzięki Cloudflare !

Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Jak zmniejszyć czas ładowania strony internetowej ? Jak działa CloudFlare – podstawowa konfiguracja usługi CloudFlare.

Sposobów na przyśpieszenie ładowania zawartości strony internetowej jest wiele, ale nie wszystkie są tak skuteczne jak CloudFlare. W tym poradniku pokażę rozwiązanie jak za darmo zmniejszyć czas ładowania strony internetowej i poprawnie skonfigurować usługę CloudFlare. Twoja strona internetowa może ładować się znacznie szybciej – sprawdź to !

szybsze-ladowanie-strony-internetowej-300x163 Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Szybsze ładowanie strony internetowej dzięki Cloudflare !Krótszy czas ładowania strony internetowej – step by step

O tym, że krótszy czas ładowania Waszej strony internetowej ma wiele plusów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Po pierwsze odwiedzający Waszą stronę internetową będą mieli do niej szybszy dostęp, a po drugie strony internetowe, które ładują się szybciej są lepiej indeksowane przez wyszukiwarkę Google. Warto również wspomnieć o trzecim aspekcie jakim jest obciążenie serwera – jeżeli dostaliście komunikat o tym, że limit obciążenia CPU został wyczerpany i chcecie zoptymalizować swoją stronę internetową to warto wykorzystać do tego CloudFlare, które również odciążą serwer.

Jak działa Cloudflare ?

CloudFlare w podstawowej wersji zapewnia darmową usługę, która polega na automatycznym optymalnym routingu stron internetowych i buforowaniu statycznych treści tj. skrypty, arkusze stylów, zdjęcia itp…

Dodatkowo CloudFlare zapewnia większe bezpieczeństwo chroniąc nas przed wszelkiego rodzaju botami, a tym samym zapewniając mniejsze zużycie transferu.

Zaletą CloudFlare jest również fakt, że w przypadku awarii serwera naszego usługodawcy, strona internetowa nadal będzie dostępna w internecie (dostępna będzie jej ostatnia kopia). Dzięki zastosowaniu szybkich serwerów nginx, treści udostępniane za pomocą CloudFlare prezentowane są przeglądającym naprawdę bardzo szybko.

cloudflare-plany-300x137 Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Szybsze ładowanie strony internetowej dzięki Cloudflare !

W przypadku wykupienia płatnej opcji CloudFlare zyskujemy dodatkowo firewall, ochronę przed XSS, preloader i kilka innych użytecznych opcji.

Konfiguracja i rejestracja usługi CloudFlare

Na początku należy dokonać bezpłatnej rejestracji w serwisie, który znajduje się pod adresem: https://www.cloudflare.com/sign-up

Kolejną rzeczą jest dodanie domeny stron internetowych, na których zamierzamy korzystać z usługi CloudFlare – zrobimy to w zakładce Website.

Należy odczekać kilka sekund – strona zostanie przeskanowana, a następnie dodana do usługi CloudFlare. Nie oznacza to jednak, że usługa CloudFlare jest już aktywna w naszym serwisie – ale o tym za moment.

Po przeskanowaniu stron internetowej klikamy przycisk Continue Setup, aby dokonać dalszej konfiguracji. Na pierwszym ekranie zobaczymy znalezione rekordy DNS, które możemy pozostawić bez zmian – klikamy przycisk I’ve added all missing records, continue.

W kolejnym oknie zmieniamy plan na darmowy (Free), oraz modyfikujemy zakładkę Performance, gdzie możemy określić stopień optymalizacji naszej strony internetowej – od podstawowego, który ma działać średnio ok. 2 razy szybciej, po pełną optymalizację. Nie warto jednak przesadzać, ponieważ przy pełnej optymalizacji CDN + full optimizations, część skryptów na stronie może nie działać prawidłowo.

Po wszystkim klikamy przycisk Continue – otrzymamy informację o adresach DNS, które należy zmienić u swojego usługodawcy hostingu:

cloudflare-zmiana-dns-300x98 Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Szybsze ładowanie strony internetowej dzięki Cloudflare !Jak widzicie strona aktualnie znajduje się na DNS’ie Hekko i należy ją przestawić na korzystanie z serwerów DNS usługi CloudFlare.

Zmiana DNS’ów na CloudFlare:

Aby zmienić DNS’y na CloudFlare należy zalogować się do panelu administratora naszego hostingu (w moim przypadku jest to Hekko), a następnie wybrać domenę dla której chcemy zmienić DNS i przejść do konfiguracji adresów DNS:

zmiana-dns-cludflare-300x118 Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Szybsze ładowanie strony internetowej dzięki Cloudflare !Po wszystkim klikamy przycisk Zapisz – po kilku godzinach serwery DNS powinny zostać zaktualizowane, a nasza strona internetowa będzie działać w ramach chmury CloudFlare.

Gdy wszystko będzie w porządku w zakładce Website na stronie CloudFlare.com powinniśmy zobaczyć zielony znaczek obok nazwy domeny.

Mam nadzieję, że w ten sposób zdołacie przyśpieszyć swoje strony internetowe, a w przypadku awarii serwera będą one cały czas dostępne w internecie. Jeżeli macie równie dobre sprawdzone porady związane z optymalizacją stron internetowych to zachęcam do pisania w komentarzach 🙂

Przeczytaj również

Pies, który zrobił karierę na Instagramie! Niesamo... Był już pies, który jeździł koleją, ale nie było jeszcze psa, który stał się gwiazdą Instagramu! Rafael Mantesso wraz ze swoim pięcioletnim bullterier...
Własna wtyczka WordPress. Jak napisać plugin do WP... Własna wtyczka w WordPress. Jak stworzyć wtyczkę od postaw w WordPress - część 2. Czym się różnią akcje, od filtrów w WP ? Dalsza część poradnika o t...
Jak wykonać logi programem OTL. Obsługa programu O... Wykonywanie logów OTL. Instrukcja wykonania logów OTL - krok po kroku. Gdzie umieszczać logi OTL i Extras ? OTL to program umożliwiający zebranie szc...
Komunikat wyświetlany podczas logowania do systemu... Aby przekazać informację wszystkim użytkownikom komputera możemy skorzystać z systemowego rozwiązania umożliwiającego wyświetlanie komunikatu podczas ...

Jeden komentarz “Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Szybsze ładowanie strony internetowej dzięki Cloudflare !

  1. Witam,
    zrobiłem tak jak napisałeś w artykule i muszę poczekać 24h na F5 także po tym czasie poczekamy 1 dzień i sprawdzimy jak będzie działało wszystko.

    Jeżeli rzeczywiście Twój poradnik przyśpieszy to o czym mowa to Twój artykuł zostanie publicznie udostępniony z załącznikiem do tematu.

    Pozdrawiam,
    Administrator CSowicze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.