Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Szybsze ładowanie strony internetowej dzięki Cloudflare !

Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Jak zmniejszyć czas ładowania strony internetowej ? Jak działa CloudFlare – podstawowa konfiguracja usługi CloudFlare.

Sposobów na przyśpieszenie ładowania zawartości strony internetowej jest wiele, ale nie wszystkie są tak skuteczne jak CloudFlare. W tym poradniku pokażę rozwiązanie jak za darmo zmniejszyć czas ładowania strony internetowej i poprawnie skonfigurować usługę CloudFlare. Twoja strona internetowa może ładować się znacznie szybciej – sprawdź to !

szybsze-ladowanie-strony-internetowej-300x163 Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Szybsze ładowanie strony internetowej dzięki Cloudflare !Krótszy czas ładowania strony internetowej – step by step

O tym, że krótszy czas ładowania Waszej strony internetowej ma wiele plusów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Po pierwsze odwiedzający Waszą stronę internetową będą mieli do niej szybszy dostęp, a po drugie strony internetowe, które ładują się szybciej są lepiej indeksowane przez wyszukiwarkę Google. Warto również wspomnieć o trzecim aspekcie jakim jest obciążenie serwera – jeżeli dostaliście komunikat o tym, że limit obciążenia CPU został wyczerpany i chcecie zoptymalizować swoją stronę internetową to warto wykorzystać do tego CloudFlare, które również odciążą serwer.

Jak działa Cloudflare ?

CloudFlare w podstawowej wersji zapewnia darmową usługę, która polega na automatycznym optymalnym routingu stron internetowych i buforowaniu statycznych treści tj. skrypty, arkusze stylów, zdjęcia itp…

Dodatkowo CloudFlare zapewnia większe bezpieczeństwo chroniąc nas przed wszelkiego rodzaju botami, a tym samym zapewniając mniejsze zużycie transferu.

Zaletą CloudFlare jest również fakt, że w przypadku awarii serwera naszego usługodawcy, strona internetowa nadal będzie dostępna w internecie (dostępna będzie jej ostatnia kopia). Dzięki zastosowaniu szybkich serwerów nginx, treści udostępniane za pomocą CloudFlare prezentowane są przeglądającym naprawdę bardzo szybko.

cloudflare-plany-300x137 Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Szybsze ładowanie strony internetowej dzięki Cloudflare !

W przypadku wykupienia płatnej opcji CloudFlare zyskujemy dodatkowo firewall, ochronę przed XSS, preloader i kilka innych użytecznych opcji.

Konfiguracja i rejestracja usługi CloudFlare

Na początku należy dokonać bezpłatnej rejestracji w serwisie, który znajduje się pod adresem: https://www.cloudflare.com/sign-up

Kolejną rzeczą jest dodanie domeny stron internetowych, na których zamierzamy korzystać z usługi CloudFlare – zrobimy to w zakładce Website.

Należy odczekać kilka sekund – strona zostanie przeskanowana, a następnie dodana do usługi CloudFlare. Nie oznacza to jednak, że usługa CloudFlare jest już aktywna w naszym serwisie – ale o tym za moment.

Po przeskanowaniu stron internetowej klikamy przycisk Continue Setup, aby dokonać dalszej konfiguracji. Na pierwszym ekranie zobaczymy znalezione rekordy DNS, które możemy pozostawić bez zmian – klikamy przycisk I’ve added all missing records, continue.

W kolejnym oknie zmieniamy plan na darmowy (Free), oraz modyfikujemy zakładkę Performance, gdzie możemy określić stopień optymalizacji naszej strony internetowej – od podstawowego, który ma działać średnio ok. 2 razy szybciej, po pełną optymalizację. Nie warto jednak przesadzać, ponieważ przy pełnej optymalizacji CDN + full optimizations, część skryptów na stronie może nie działać prawidłowo.

Po wszystkim klikamy przycisk Continue – otrzymamy informację o adresach DNS, które należy zmienić u swojego usługodawcy hostingu:

cloudflare-zmiana-dns-300x98 Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Szybsze ładowanie strony internetowej dzięki Cloudflare !Jak widzicie strona aktualnie znajduje się na DNS’ie Hekko i należy ją przestawić na korzystanie z serwerów DNS usługi CloudFlare.

Zmiana DNS’ów na CloudFlare:

Aby zmienić DNS’y na CloudFlare należy zalogować się do panelu administratora naszego hostingu (w moim przypadku jest to Hekko), a następnie wybrać domenę dla której chcemy zmienić DNS i przejść do konfiguracji adresów DNS:

zmiana-dns-cludflare-300x118 Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Szybsze ładowanie strony internetowej dzięki Cloudflare !Po wszystkim klikamy przycisk Zapisz – po kilku godzinach serwery DNS powinny zostać zaktualizowane, a nasza strona internetowa będzie działać w ramach chmury CloudFlare.

Gdy wszystko będzie w porządku w zakładce Website na stronie CloudFlare.com powinniśmy zobaczyć zielony znaczek obok nazwy domeny.

Mam nadzieję, że w ten sposób zdołacie przyśpieszyć swoje strony internetowe, a w przypadku awarii serwera będą one cały czas dostępne w internecie. Jeżeli macie równie dobre sprawdzone porady związane z optymalizacją stron internetowych to zachęcam do pisania w komentarzach 🙂

One thought on “Jak przyśpieszyć stronę internetową ? Szybsze ładowanie strony internetowej dzięki Cloudflare !

  1. Witam,
    zrobiłem tak jak napisałeś w artykule i muszę poczekać 24h na F5 także po tym czasie poczekamy 1 dzień i sprawdzimy jak będzie działało wszystko.

    Jeżeli rzeczywiście Twój poradnik przyśpieszy to o czym mowa to Twój artykuł zostanie publicznie udostępniony z załącznikiem do tematu.

    Pozdrawiam,
    Administrator CSowicze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.