Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

Zakładając firmę internetową, lub tworząc nowy produkt będziemy potrzebowali stworzyć oryginalną grafikę logo. Dla osób, które nie mają większego doświadczenia w obsłudze programów graficznych pozostaje albo wynajęcie profesjonalnego grafika, który stworzy grafikę logo, lub skorzystanie z kreatorów dostępnych w internecie. Dzisiaj testujemy platformę do projektowania logo dla startupów, profesjonalistów i małych firm Logomaster.

LogoMaster Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

Logomaster, to platforma umożliwiająca zaprojektowanie loga internetowego w krótkim czasie, bez znajomości obsługi profesjonalnych programów graficznych. Obsługa platformy jest intuicyjna i nie powinna przysporzyć trudności nawet początkującym twórcom. W zasadzie cały proces tworzenia loga opiera się na podaniu nazwy, sloganu i wyborze kilku szablonów, które wizualnie nam się najbardziej podobają – to właśnie na ich podstawie zostaną zaprezentowane projekty graficzne.

Zacznijmy od początku – pokażę wam, w jaki sposób zaprojektować własne logo internetowe. Po uruchomieniu serwisu Logomaster wpisujemy główną nazwę firmy, produktu, usługi, dla której chcemy utworzyć logo i klikamy na przycisk Utwórz Logo.

Logo1 Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

W kolejnym kroku zostaniemy poproszeni o wybranie kategorii, która najbardziej pasuje do naszego produktu – może to być np. marka produktu, firma, lub organizacja, a także logo osobiste np. z imieniem i nazwiskiem.

Logo2 Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

Gdy wybierzemy kategorię, zostanie nam wyświetlonych kilka szablonów – powinniśmy wybrać te, które najbardziej przypadły nam do gustu. To właśnie od tej decyzji będzie zależało jaki format będzie miało nasze docelowo logo. Dodatkowo zostaniemy poproszeni o wybranie kolorystyki, którą możemy dobrać w taki sposób, aby wpasowała się wizualnie do stylu graficznego, w którym logo będzie wykorzystywane.

Logo4 Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

Na koniec mamy możliwość uzupełnienia loga o dodatkowy slogan, który zazwyczaj zostanie umieszczony mniejszą czcionką pod głównym napisem logo, a także ikonę graficzną. Na ekranie zostaną wyświetlone przykładowe loga graficzne wygenerowane według naszych preferencji:

Logo5 Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

Jeżeli mimo wszystko nie odpowiada nam wygląd prezentowanych grafik, w każdej chwili możemy dokonać zmiany naszych preferencji – edytując je  w oknie „Wybrane preferencje”, lub klikając menu Edytuj na wybranym logo – co spowoduje uruchomienie wizualnego edytora graficznego.  W edytorze możemy dowolnie przesuwać i obracać elementy, zmieniać ich czcionkę, oraz kolorystykę, a także dodawać całkiem nowe teksty.

Nowe-logo-internetowe Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

Zaletą kreatora jest również to, że możemy podejrzeć w jaki sposób przygotowane przez nas logo będzie prezentowało się na różnego rodzaju produktach – w tym jako logo portalu społecznościowego, wizytówce, a nawet koszulce.

Logo-na-koszulce Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

Pomimo, że sam kreator jest darmowy, to możliwość zapisania loga w wysokiej jakości nie jest darmowa. Najtańszy z pakietów, który umożliwia zapisanie loga w rozdzielczości 1024×1024 kosztuje 90 złotych.

Przeczytaj również

Zapisane hasła do sieci WiFi. Jak odczytać hasło d... Zapomniałeś hasła do sieci bezprzewodowej WiFi, z której kiedyś korzystałeś, lub nadal korzystasz? Zapisane hasła do sieci można bardzo łatwo znaleźć ...
6 mniej znanych funkcji iPhone, które warto znać IPhone to droga zabawka, która nie dorasta do pięt telefonom z Androidem? A może o czymś nie wiesz? Sprawdź 6 funkcji, które posiada iPhone 8 i przeko...
Jak poprawić działanie domowej sieci WiFi? Dostawcy internetu prześcigają się w konstruowaniu coraz atrakcyjniejszych ofert. Od domowej sieci WiFi oczekuje się szybkiego transferu danych i stab...
Sprawdzamy temperaturę podzespołów komputerowych.... Komputery wyposażone są w zestawy czujników monitorujących pracę najważniejszych podzespołów komputerowych, do których zalicza się procesor, płytę głó...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.