Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

Zakładając firmę internetową, lub tworząc nowy produkt będziemy potrzebowali stworzyć oryginalną grafikę logo. Dla osób, które nie mają większego doświadczenia w obsłudze programów graficznych pozostaje albo wynajęcie profesjonalnego grafika, który stworzy grafikę logo, lub skorzystanie z kreatorów dostępnych w internecie. Dzisiaj testujemy platformę do projektowania logo dla startupów, profesjonalistów i małych firm Logomaster.

LogoMaster Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak prosteŹródło: Źródło:

Logomaster, to platforma umożliwiająca zaprojektowanie loga internetowego w krótkim czasie, bez znajomości obsługi profesjonalnych programów graficznych. Obsługa platformy jest intuicyjna i nie powinna przysporzyć trudności nawet początkującym twórcom. W zasadzie cały proces tworzenia loga opiera się na podaniu nazwy, sloganu i wyborze kilku szablonów, które wizualnie nam się najbardziej podobają – to właśnie na ich podstawie zostaną zaprezentowane projekty graficzne.

Zacznijmy od początku – pokażę wam, w jaki sposób zaprojektować własne logo internetowe. Po uruchomieniu serwisu Logomaster wpisujemy główną nazwę firmy, produktu, usługi, dla której chcemy utworzyć logo i klikamy na przycisk Utwórz Logo.

Logo1 Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

W kolejnym kroku zostaniemy poproszeni o wybranie kategorii, która najbardziej pasuje do naszego produktu – może to być np. marka produktu, firma, lub organizacja, a także logo osobiste np. z imieniem i nazwiskiem.

Logo2 Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak prosteŹródło: Źródło:

Gdy wybierzemy kategorię, zostanie nam wyświetlonych kilka szablonów – powinniśmy wybrać te, które najbardziej przypadły nam do gustu. To właśnie od tej decyzji będzie zależało jaki format będzie miało nasze docelowo logo. Dodatkowo zostaniemy poproszeni o wybranie kolorystyki, którą możemy dobrać w taki sposób, aby wpasowała się wizualnie do stylu graficznego, w którym logo będzie wykorzystywane.

Logo4 Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

Na koniec mamy możliwość uzupełnienia loga o dodatkowy slogan, który zazwyczaj zostanie umieszczony mniejszą czcionką pod głównym napisem logo, a także ikonę graficzną. Na ekranie zostaną wyświetlone przykładowe loga graficzne wygenerowane według naszych preferencji:

Logo5 Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

Jeżeli mimo wszystko nie odpowiada nam wygląd prezentowanych grafik, w każdej chwili możemy dokonać zmiany naszych preferencji – edytując je  w oknie „Wybrane preferencje”, lub klikając menu Edytuj na wybranym logo – co spowoduje uruchomienie wizualnego edytora graficznego.  W edytorze możemy dowolnie przesuwać i obracać elementy, zmieniać ich czcionkę, oraz kolorystykę, a także dodawać całkiem nowe teksty.

Nowe-logo-internetowe Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

Zaletą kreatora jest również to, że możemy podejrzeć w jaki sposób przygotowane przez nas logo będzie prezentowało się na różnego rodzaju produktach – w tym jako logo portalu społecznościowego, wizytówce, a nawet koszulce.

Logo-na-koszulce Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak prosteŹródło: Źródło:

Pomimo, że sam kreator jest darmowy, to możliwość zapisania loga w wysokiej jakości nie jest darmowa. Najtańszy z pakietów, który umożliwia zapisanie loga w rozdzielczości 1024×1024 kosztuje 90 złotych.

One thought on “Tworzenie własnego logo jeszcze nigdy nie było tak proste

  1. Własne logo to podstawa tak samo jak strona internetowa. Posiadając jednak już własne logo będziemy mogli zająć się stroną, która jest dzisiaj produktem „must have”. Dodatkowo reklama w internecie również powinna wybić się ponad szereg 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.