Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?

Nierzadko zdarzają się sytuację, w których do pobranego z sieci filmu, lub serialu brakuje napisów, lub są one niedopasowane – napisy ukazują się za szybko, lub z opóźnieniem w stosunku do akcji filmu. Zobacz jak znaleźć dopasowane napisy do filmu, lub serialu – czyli o programie do wyszukiwania napisów do filmów NapiProjekt.

napisy-do-filmow-program Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?Źródło: pixabay, RonPorter

Jak znaleźć napisy do filmu, lub serialu w internecie

Pewnie większość z Was kojarzy grupę Hatak, która specjalizuje się w tłumaczeniu napisów do seriali telewizyjnych. Jeżeli pobrany z sieci serial nie posiadał wtopionych napisów, lub dodatkowego pliku tekstowego z napisami w języku polskim, to istniało duże prawdopodobieństwo, że można je było znaleźć na stronie internetowej grupahatak.pl/napisy.

O ile wyszukanie napisów do serialu nie sprawia zbyt wielu kłopotów, to znalezienie napisów do filmu może być nieco bardziej czasochłonne. Zamiast ręcznie wyszukiwać pliki z napisami do filmów, lub seriali możemy posłużyć się programem NapiProjekt, który zrobi to za nas automatycznie.

NapiProjekt – program do pobierania napisów do filmów i seriali

NapiProjekt to darmowa aplikacja pozwalająca wyszukać i pobrać dopasowane napisy do filmów i seriali. Program integruje się z menu kontekstowym systemu Windows i pozwala praktycznie za pomocą jednego kliknięcia pobrać napisy w języku polskim, lub angielskim dla filmu znajdującego się na dysku komputera.

pobieranie-napisow-do-filmow-i-seriali Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?

Podczas instalacji zostanie wyświetlony ekran, w którym będzie mogli dokonać rejestracji w serwisie NapiProjekt i korzystać z jego dodatkowych funkcji – jeżeli nie chcemy tego robić, to zaznaczamy opcję Nie posiadam konta i nie chcę go teraz zakładać.

pobieranie-napisow-do-filmow-i-seriali1 Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?W kolejnym kroku możemy określić sposób odtwarzania filmów – na komputerze, lub za pomocą telewizora. W zależności od wyboru ustawień – napisy będą pobierane w formacie pasującym dla danego odtwarzacza wideo.

pobieranie-napisow-do-filmow-i-seriali2 Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?

W jednym z ostatnich kroków możemy spersonalizować ustawienia menu kontekstowego (menu to jest widoczne, gdy klikniemy PPM na pliku wideo, lub katalogu) – w tym odznaczyć zbędne opcje tj. „znajdź i dopasuj napisy angielskie” itp…

Program proponuje również instalację dodatkowych komponentów (całkowicie zbędnych), które warto odznaczyć wybierając – instalację niestandardową!

Ściąganie napisów do filmów

Aby pobrać napisy dla konkretnego filmu wystarczy kliknąć na niego prawym klawiszem myszki i z menu kontekstowego wybrać pozycję Znajdź i dopasuj napisy.

pobieranie-napisow-do-filmow-i-seriali3 Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?Program po krótkiej chwili poinformuje nas o rezultatach poszukiwania napisów:

pobieranie-napisow-do-filmow-i-seriali4 Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?

Ciekawą funkcją programu jest również możliwość wyszukiwania napisów dla wszystkich filmów umieszczonych w danym folderze – w tym celu klikamy PPM na wybranym katalogu i z menu kontekstowego wybieramy opcję znajdź i dopasuj napisy dla filmów w tym folderze.

Jeżeli NapiProjekt nie znajdzie napisów, to zaproponuje nam alternatywne wyszukiwanie w bazie napisów NapiProjekt, oraz możliwość skorzystania ze spersonalizowanego wyszukiwania w Google.

NapiProjekt – opcje programu

W celu przywołania ustawień aplikacji NapiProjekt, należy kliknąć jej ikonę w zasobniku systemowym (ikony w pasku menu obok zegara) prawym klawiszem myszki i wybrać pozycję Opcje.

pobieranie-napisow-do-filmow-i-seriali5 Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?

Znajdziemy tutaj szereg opcji odpowiedzialnych za format docelowy napisów, ale również zmianę skórki programu.

One thought on “Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?

  1. Dzięki za artykuł. Od jakiegoś czasu zacząłem ściągać niektóre filmy wiec się przyda. Strasznie irytują mnie filmy z lektorem lub dubbingiem(chyba, ze rysunkowe). Uważam, że z napisami odbiór filmu jest całkowicie inny, ciekawszy i pełniejszy. Poza tym plusem jest doszkalanie języka, słuchanie i słownictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.