Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?

Nierzadko zdarzają się sytuację, w których do pobranego z sieci filmu, lub serialu brakuje napisów, lub są one niedopasowane – napisy ukazują się za szybko, lub z opóźnieniem w stosunku do akcji filmu. Zobacz jak znaleźć dopasowane napisy do filmu, lub serialu – czyli o programie do wyszukiwania napisów do filmów NapiProjekt.

napisy-do-filmow-program Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?Źródło: pixabay, RonPorter

Jak znaleźć napisy do filmu, lub serialu w internecie

Pewnie większość z Was kojarzy grupę Hatak, która specjalizuje się w tłumaczeniu napisów do seriali telewizyjnych. Jeżeli pobrany z sieci serial nie posiadał wtopionych napisów, lub dodatkowego pliku tekstowego z napisami w języku polskim, to istniało duże prawdopodobieństwo, że można je było znaleźć na stronie internetowej grupahatak.pl/napisy.

O ile wyszukanie napisów do serialu nie sprawia zbyt wielu kłopotów, to znalezienie napisów do filmu może być nieco bardziej czasochłonne. Zamiast ręcznie wyszukiwać pliki z napisami do filmów, lub seriali możemy posłużyć się programem NapiProjekt, który zrobi to za nas automatycznie.

NapiProjekt – program do pobierania napisów do filmów i seriali

NapiProjekt to darmowa aplikacja pozwalająca wyszukać i pobrać dopasowane napisy do filmów i seriali. Program integruje się z menu kontekstowym systemu Windows i pozwala praktycznie za pomocą jednego kliknięcia pobrać napisy w języku polskim, lub angielskim dla filmu znajdującego się na dysku komputera.

pobieranie-napisow-do-filmow-i-seriali Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?

Podczas instalacji zostanie wyświetlony ekran, w którym będzie mogli dokonać rejestracji w serwisie NapiProjekt i korzystać z jego dodatkowych funkcji – jeżeli nie chcemy tego robić, to zaznaczamy opcję Nie posiadam konta i nie chcę go teraz zakładać.

pobieranie-napisow-do-filmow-i-seriali1 Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?W kolejnym kroku możemy określić sposób odtwarzania filmów – na komputerze, lub za pomocą telewizora. W zależności od wyboru ustawień – napisy będą pobierane w formacie pasującym dla danego odtwarzacza wideo.

pobieranie-napisow-do-filmow-i-seriali2 Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?

W jednym z ostatnich kroków możemy spersonalizować ustawienia menu kontekstowego (menu to jest widoczne, gdy klikniemy PPM na pliku wideo, lub katalogu) – w tym odznaczyć zbędne opcje tj. „znajdź i dopasuj napisy angielskie” itp…

Program proponuje również instalację dodatkowych komponentów (całkowicie zbędnych), które warto odznaczyć wybierając – instalację niestandardową!

Ściąganie napisów do filmów

Aby pobrać napisy dla konkretnego filmu wystarczy kliknąć na niego prawym klawiszem myszki i z menu kontekstowego wybrać pozycję Znajdź i dopasuj napisy.

pobieranie-napisow-do-filmow-i-seriali3 Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?Program po krótkiej chwili poinformuje nas o rezultatach poszukiwania napisów:

pobieranie-napisow-do-filmow-i-seriali4 Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?

Ciekawą funkcją programu jest również możliwość wyszukiwania napisów dla wszystkich filmów umieszczonych w danym folderze – w tym celu klikamy PPM na wybranym katalogu i z menu kontekstowego wybieramy opcję znajdź i dopasuj napisy dla filmów w tym folderze.

Jeżeli NapiProjekt nie znajdzie napisów, to zaproponuje nam alternatywne wyszukiwanie w bazie napisów NapiProjekt, oraz możliwość skorzystania ze spersonalizowanego wyszukiwania w Google.

NapiProjekt – opcje programu

W celu przywołania ustawień aplikacji NapiProjekt, należy kliknąć jej ikonę w zasobniku systemowym (ikony w pasku menu obok zegara) prawym klawiszem myszki i wybrać pozycję Opcje.

pobieranie-napisow-do-filmow-i-seriali5 Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?

Znajdziemy tutaj szereg opcji odpowiedzialnych za format docelowy napisów, ale również zmianę skórki programu.

Przeczytaj również

Niezbędne programy dla twojego komputera. To trzeb... Po zainstalowaniu systemu operacyjnego kolejnym krokiem jest zazwyczaj dobór odpowiednich programów, z których będziemy korzystali podczas codziennej ...
W Stanach też mają swojego SpiderMana ! Professor ... Z pewnością znacie polskiego SpiderMana w wykonaniu Sylwestra Wardęgi, zresztą jakiś czas temu jeden z jego filmików (Mutant Giant Spider Dog) zyskał ...
Własna wtyczka WordPress. Jak napisać plugin do WP... Własna wtyczka w WordPress. Jak stworzyć wtyczkę od postaw w WordPress - część 2. Czym się różnią akcje, od filtrów w WP ? Dalsza część poradnika o t...
Co zrobić, aby komputer pracował ciszej Komputer to urządzenie, które jest używane w domu praktycznie każdego dnia. Tam, gdzie są dzieci, używa się go jeszcze intensywniej. Nic może nie było...

One thought on “Wyszukiwanie napisów do filmów z NapiProjekt. Gdzie znaleźć dopasowane napisy do filmu?

  1. Dzięki za artykuł. Od jakiegoś czasu zacząłem ściągać niektóre filmy wiec się przyda. Strasznie irytują mnie filmy z lektorem lub dubbingiem(chyba, ze rysunkowe). Uważam, że z napisami odbiór filmu jest całkowicie inny, ciekawszy i pełniejszy. Poza tym plusem jest doszkalanie języka, słuchanie i słownictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.