Czym są i ile kosztują przelewy ekspresowe? Sprawdź!

austin-distel-gofbjlqizfu-unsplash1-1024x683 Czym są i ile kosztują przelewy ekspresowe? Sprawdź!

Przelewy natychmiastowe umożliwiają błyskawiczny przepływ środków finansowych. W ostatnim okresie liczba użytkowników tej metody wzrosła. Najważniejszą zaletą przelewów jest szybkość realizacji zlecenia.

Działanie

W przypadku natychmiastowych operacji księgowanie odbywa się w czasie rzeczywistym. W ciągu kilkunastu minut pieniądze pojawiają się na koncie osoby wskazanej przez zleceniodawcę. Szybki przelew jest uniezależniony od dnia tygodnia. Może on więc być zrealizowany także w weekend, co w przypadku tradycyjnej operacji skończyłoby się niepowodzeniem. Należy jednak pamiętać, iż przelew ekspresowy ma pewne ograniczenia. Maksymalna kwota ustalana jest przez konkretny bank. Zazwyczaj limit ten sięga 20 000 złotych. Zdarza się jednak, iż bank zgadza się na realizację przelewu wyższych sum pieniężnych. W klasycznym rozwiązaniu księgowanie pieniędzy uzależnione jest od sesji wychodzącej, dlatego środki przesłane w piątek wieczorem trafiają na rachunek odbiorcy dopiero w poniedziałek. Przelewy natychmiastowe realizowane są natomiast w czasie rzeczywistym. Wystarczy zaznaczyć w formularzu odpowiednią opcję. Przelew można wykonać za pomocą systemu BLIK, aplikacji mobilnej banku lub w oddziale stacjonarnym. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie operatora płatności – https://www.przelewy24.pl/.

Koszt zlecenia

Za przelewy natychmiastowe pobierana jest prowizja nieprzekraczająca zazwyczaj 10 złotych. Koszt zlecenia uzależniony od wielkości przesłanej kwoty i ustaleń konkretnego banku. Darmowe przelewy natychmiastowe dostępne są dla użytkowników kont premium. Niektóre banki udostępniają ponadto swoim klientom możliwość skorzystania z bezpłatnego natychmiastowego zlecenia w ciągu miesiąca. Przelewy natychmiastowe są świetnym sposobem na uniknięcie kar finansowych związanych z przekroczeniem terminu obowiązkowej płatności.

Szybkie zakupy nie stanowią żadnego problemu. Technologia transakcji finansowych wciąż rozwija się, dzięki czemu klienci mogą korzystać z różnorodnych i funkcjonalnych rozwiązań w tym sektorze. Warto więc śledzić nowości, by w prosty sposób zarządzać swoimi pieniędzmi.

Źródło: Notka PR

One thought on “Czym są i ile kosztują przelewy ekspresowe? Sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.