Płatności online – dlaczego warto z nich korzystać?

Trudno wyobrazić sobie dziś prowadzenie sprzedaży w Internecie bez płatności online. Jakie formy płatności zaliczają się do tej kategorii? Co można zyskać, decydując się na finalizację transakcji za ich pośrednictwem? Wyjaśniamy!

paul-felberbauer-idnobu5k_80-unsplash2-2-1024x576 Płatności online – dlaczego warto z nich korzystać?

Płatności online – czym są?

Płatności online to różnorodne metody realizacji transakcji pieniężnych w formie elektronicznej. Ich dostępność jest nierozłącznie związana z funkcjonowaniem sektora e-commerce.

Do płatności online zalicza się m.in.:

  • Szybkie przelewy internetowe pay-by-link,
  • Płatności kartami debetowymi i kredytowymi,
  • Portfele elektroniczne, np. PayPay czy Skrill,
  • Płatności mobilne: BLIK, Google Pay oraz Apple Pay.

Najczęściej są one udostępniane w ramach funkcjonalnych systemów płatności, które są oferowane prowadzącym sprzedaż przedsiębiorcom przez operatorów takich jak firma BlueMedia, działająca na polskim rynku od 1999 roku.

Płatności online – dlaczego warto?

Z wyborem płatności online związanych jest wiele korzyści. Poniżej omawiamy tylko niektóre z nich.

Wygoda

Dostawcy internetowych narzędzi płatniczych dokładają wszelkich starań, by cały proces płatności był maksymalnie prosty i szybki do zrealizowania. Dzięki temu np. w przypadku przelewu pay-by-link klient nie musi sam uzupełniać danych odbiorcy, a wykonanie płatności BLIK wymaga jedynie wprowadzenia 6-cyfrowego kodu wygenerowanego w aplikacji bankowej.

Szybkość

Wybór płatności online pozwala zoptymalizować proces zakupowy i skrócić czas oczekiwania na przesyłkę z nabytymi produktami. Sprzedawca nie musi bowiem w tym przypadku czekać, aż pieniądze wpłyną na jego konto bankowe. Ponieważ za pośrednictwem systemu płatności otrzymuje powiadomienie o dokonaniu transakcji, może od razu przystąpić do realizacji zamówienia klienta.

Elastyczność

Płatności online to wiele różnorodnych metod, odpowiadających zróżnicowanym oczekiwaniom konsumentów. To również płatności ratalne i odroczone, które umożliwiają dokonanie koniecznych zakupów nawet wtedy, gdy klient nie dysponuje jeszcze całą potrzebną kwotą.

Nowoczesne płatności to najlepszy wybór w przypadku zakupów w sieci: szybki, wygodny, a także – co chyba najważniejsze – bezpieczny!

Źródło: Notka PR

3 thoughts on “Płatności online – dlaczego warto z nich korzystać?

  1. Ja już od kilku lat płacę online i uważam, że jest to świetne rozwiązanie. Szybkość i wygoda to zdecydowanie duży plus płatności online. Podoba mi się, że teraz są powszechne metody płatności, przy których sprzedawca od razu dostaje informacje, że za produkt jest opłacony (Pay-U, Przelewy 24)

  2. Szybki przelew lub karta kredytowa to, moim zdaniem, najwygodniejsza forma przesyłania pieniędzy dla obu stron transakcji. Wszystko odbywa się automatycznie, a dla kupującego jest to spore udogodnienie, bo nie musi szukać danych do przelewu.

  3. Ostatnio nawet zauważyłem jak szybko można odzyskać pieniądze jak zapłacimy za jakiś wyjazd za wakacyjny i zapłacimy kartą, możemy w bardzo łatwy sposób szybko odzyskać pieniądze na swoje konto, a robią to normalnym przelewem już tak łatwo nie pójdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.