Honor 7 – czym może przekonać?

Honor nie jest może i tak znany oraz rozpoznawalny, jak Samsung czy Apple, ale to nazwa warta zapamiętania. To marka chińskiego Huawei wprowadzona na tamtejszy rynek w 2013 roku. Chociaż w sprzedaży ostatnio pojawił się Honor 10, to my wrócimy do przeszłości i sprawdzimy, co sądzić o modelu Honor 7. Czy jest wart uwagi?

Choć producenci zapewniają, że telefon jest ze średniej półki, to już po kilku chwilach widać, że są w błędzie. To zdecydowanie model, który możemy zakwalifikować wyżej, a do tego jego cena w dniu premiera nie była wygórowana – około 1700 zł. Obecnie zaś kupimy go za mniej niż 1000 zł!

Wykonanie na wielki plus

Lekkie zaokrąglenie boków sprawia, że Honor 7 nie tylko prezentuje się dobrze, ale i spokojnie leży w dłoni. Jest solidny, ale nie za ciężki. Obudowa w większości to aluminium, z tworzywa zaś wykonano wyłącznie zaślepki na dolnej i górnej krawędzi. Trzeba docenić obudowę, bo jest naprawdę porządna oraz dobrze spasowana. Dużą zaletą jest również jej wytrzymałość, bo trudno ją porysować. Ekran wypełnia większą część przedniego panelu, a nad nim mamy obiektyw aparatu do selfie z 8 Mpix sensorem oraz diodą doświetlającą. Z tyłu zaś mamy 20 Mpix plus podwójna dioda doświetlająca i czytnik linii papilarnych.

honor-7_1 Honor 7 - czym może przekonać?

A co z ergonomią? Jak to wygląda?

Jak wspomnieliśmy, bardzo dobrze leży w dłoni. Czytnik linii papilarnych jest dobrze zlokalizowany – pod palcem wskazującym (jak trzymamy telefon w pozycji wertykalnej). Niektórych może denerwować to, że obiektyw aparatu lekko wystaje, ale gdy czytnik jest z tyłu obudowy (a tak właśnie tu jest), nie stanowi to wielkiego problemu. Ważnym ułatwieniem jest to, że na obudowie z lewej stronie znajduje się klawisz funkcyjny, do którego możemy przypisać trzy różne akcje. Jednocześnie Honor 7 wspiera obsługę kłykciem, przykładowo podwójne stuknięcie w ekran pozwoli nam zrobić zrzut ekranu.

Jak prezentuje się ekran?

Jakość obrazu stoi na naprawdę wysokim poziomie. Nie jest to może tak dobry ekran, jak w najdroższych modelach, ale i tak jest nieźle. Podobnie widoczność w słońcu jest zadowalająca. Niestety, w tym smartfonie nie ma szkła Gorilla, ani innego tego rodzaju rozwiązania, zamiast tego naklejona jest folia zabezpieczająca wyświetlacz.

honor-7_3 Honor 7 - czym może przekonać?

Czy bateria jest wytrzymała?

Pojemność nie jest porywająca (3100 mAh), ale telefon, nawet dość mocno wykorzystywany, wytrzyma od rana do wieczora. Oczywiście, można osiągnąć lepszy wynik, przykładowo jak zmniejszymy jasność ekranu (nie będziemy stale korzystać ze 100%), to nie jest wykluczone, że aktywność smartfona się wydłuży.

Przegląd specyfikacji

Na koniec przedstawmy najważniejsze dane! Honor 7 wyposażony został w 5,2-calowy IPS o rozdzielczości Full HD, pamięć RAM 3 GB oraz pamięć wewnętrzną 16 GB (plus slot micro SD). W telefonie mamy dwa aparaty: główny (20 Mpix) oraz przedni (8Mpix), baterię o pojemności 3100 mAh oraz system Android 5.0. Jeśli chodzi o łączność, to jest WiFi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 oraz LTE. Jego wymiary to 143.2 x 71.9 x 8.5 mm, a waga 157 g. Dodatkami są skaner linii papilarnych oraz port podczerwieni.

Mimo że to telefon, który ma już kilka lat, warto się nim zainteresować. Jak widać po specyfikacji to naprawdę solidne urządzenie.

Źródło: Notka PR

Przeczytaj również

Jak znaleźć dobry i tani hosting dla strony WWW? Ważnym krokiem przy zakładaniu strony WWW jest wybranie dobrego i sprawnego hostingu. To na nim będą znajdowały się pliki, które pojawiają się w różny...
4 kroki do skutecznego SMS marketingu Dla wielu przedsiębiorców kampanie SMS-owe jawią się jako drogie i mało skuteczne. Czy rzeczywiście tak jest? Nasze doświadczenie pokazuje, że to niep...
Aplikacja do projektowania logo w internecie Logas... Jeżeli zależy nam na przygotowaniu szybkiego loga, które wykorzystamy na stronę internetową, wizytówkę, lub firmowy papier to warto skorzystać z dostę...
Laptopy biznesowe – idealne rozwiązanie dla ... Posiadanie sprawnie działających komputerów to absolutny must have dla każdej firmy. W obecnych czasach do lamusa odeszły już komputery stacjonarne, a...

3 thoughts on “Honor 7 – czym może przekonać?

  1. Jakiś czas temu właśnie słyszałem o tym telefonie, bardzo fajna i trafna recenzja, jeśli ktoś szuka niedrogiego, ale naprawdę dobrego telefonu to honor 7 będzie idealnym rozwiązaniem, martwi mnie tylko wielkość baterii, bo to że telefon trzyma od rana do wieczora, to niezbyt przekonujący wynik, szczególnie, że telefony teraz mają po 4100 pojemności albo i nawet więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.