Ile kosztuje założenie bloga, strony internetowej ? Koszty prowadzenia strony internetowej.

Jeżeli myślisz poważnie o prowadzeniu własnego bloga, lub strony internetowej to z pewnością zdecydujesz się na zakup własnego hostingu, oraz domeny. Prowadzenie strony internetowej na własnym hostingu ma sporo zalet, ale jest również jeden minus – opłaty. W tym wpisie postaram się pokazać ile kosztuje założenie własnego bloga, lub strony internetowej i jakie roczne opłaty należy ponieść posiadając www.

ile-kosztuje-blog-300x199 Ile kosztuje założenie bloga, strony internetowej ? Koszty prowadzenia strony internetowej.Źródło: flickr, Torkild Retvedt

Dobry stabilny hosting na stronę internetową

Po tym wydarzeniu zdecydowałem się na rezygnację z usług wspomnianej firmy i chciałem przejść do firmy o większym stażu, która jest znana na rynku i ma pozytywne opinie wśród użytkowników. Wtedy byłem w stanie wydać więcej niż te 100 zł rocznie….

Zdecydowałem się na wybór Hekko i pakietu Medium, który oferuje 20GB powierzchni, 200GB transferu miesięcznego i limit procesora na poziomie 10%. Ten hosting co prawda ma limity (większość profesjonalnych ma i co z tego !), ale oferuje niewiarygodnie szybki i pomocny support, oraz ponadprzeciętną stabilność działania – a to dla mnie najważniejsze.

Do dzisiaj z Hekko nie miałem jeszcze żadnych awarii – mam nadzieję, że tak zostanie 😉

Ile kosztuje serwer i domena ?

No dobrze rozpisałem się, ale ten wpis miał być o tym ile mnie to wszystko kosztuje. Zakładając stronę internetową musimy wykupić hosting (miejsce na stronę internetową), oraz domenę (adres strony internetowej).

Osobiście płacę około 180 złotych za utrzymanie hostingu i domeny rocznie – ale jest to oferta hostingowa o nieco lepszych parametrach.

Jeżeli planujesz założenie strony domowej, lub bloga wystarczy zakup jednej z tańszych ofert – a te na rynku usług hostingowych są dostępne nawet za 50 złotych na rok (znajdziemy taką nawet na Hekko)!

Jeżeli po raz pierwszy zakładasz konto hostingowe to prawdopodobnie za pierwszy rok nie zapłacisz nic za utrzymanie domeny – będzie ona gratis, a więc twój początkowy koszt to jedynie zakup serwera. W kolejnych latach odnowienie domeny może Cię kosztować około 60 złotych.

Reasumując zakładając stronę, lub bloga internetowego musisz liczyć się z rocznymi kosztami w wysokości około 120 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.